FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Dogrywki, karne czyli roztrzygnięcia meczów w Play-off
Autor Wiadomość
Lider 
Użytkownik na 50%

Wysłany: 17 Marzec 2009, 13:32   Dogrywki, karne czyli roztrzygnięcia meczów w Play-off

Oglądałem wczoraj w necie mecz ćwierćfinałowy w lidze szwedzkiej Linkoping HC - Skeleftea AIK. Był to mecz #7 decydujący o awansie do półfinału. W regulaminowym czasie był remis 2:2 nastąpiła dogrywka, a po niej kolejna i kolejna :) Jako, że w Elitserien dogrywka to pełne dodatkowe 20 minut (do złotego gola) to mecz zakończył się w 103 minucie bramką dla SAIK (dogrywki 1 i 2 były bezbramkowe). Mecz zakończył się kilka minut po 23:00 a zaczął o 19:00 :-D
W drugiej dogrywce zawodnicy prezentowali już ślizgawkowe tempo, byle nie dopuścić do bramki i nie sfaulować. I do pierwszego błędu. A w przerwach między dogrywkami ludzie na trybunach zdrowo kimali (kilka fajnych obrazków kamera chwyciła). Dobrze, że na hali w Linkoping są knajpy gdzie można zjeść coś sensownego (nie tylko popcorn i słonecznik ;-) ) bo możnaby z głodu zejść, hehe

Zastanawiam się, jak to wygląda w innych ligach, ile trwają dogrywki i czy są karne?

Jess
Użytkownik na 0%

Wysłany: 17 Marzec 2009, 21:55   

W DEL 20-minutowe dogrywki do skutku, tak jak w NHL.Zresztą w zeszłym sezonie mecz Kolonii z Adlerem skończył się 15 minut po północy a trwał 6:45-najdłuzszy mecz w historii w Europie.W Czechach takie same dogrywki są w siódmych meczach i w Szwecji też.Całe szczęście że Europa wraca do tradycyjnego systemu rozstrzyganiaywania meczów zamiast debilnych karnych.

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 18 Marzec 2009, 23:50   

Lider najdłuższy mecz jaki obejrzałem w NHL to był pólfinał konferencji zachodniej (zdaje sie że Dallas) i skończył się dopiero w siódmej dogrywce a gol rozstrzygający wpadł przez przypadek (krążek odbity od łyżwy)

Jess
Użytkownik na 0%

Wysłany: 19 Marzec 2009, 21:42   

devil napisał/a:
Lider najdłuższy mecz jaki obejrzałem w NHL to był pólfinał konferencji zachodniej (zdaje sie że Dallas) i skończył się dopiero w siódmej dogrywce a gol rozstrzygający wpadł przez przypadek (krążek odbity od łyżwy)

Nie było takiego meczu. Najdłuższy mecz w historii odbył się w 1936 roku i skończył 3:30 przed końcem szóstej dogrywki. Red Wings wygrali z Maroons co ciekawe 1-0;)A Dallas w ostatnich dwóch sezonach grali maratony-w 2007 z Vancouver w ćwierćfinale Zachodu i rok temu z San Jose w 2 rundzie playoffów.Oba się skończyły w czwartej dogrywce. W 2002/03 grali 5 dogrywek z Mighty Ducks.

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 19 Marzec 2009, 22:47   

no cóż pamięc już nie ta (Żubry robią swoje:) ) ale masz rację chodziło mi o mecz Dallas z Anaheim. Jeszcze raz przyznaje mój błąd

AndRzeJ 
GodFather

Wysłany: 20 Marzec 2009, 01:39   

...nic się nie przejmuj imienniku, ja nie przesiaduję w puszczy, a mam to samo ;) :D

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 20 Marzec 2009, 02:19   

AndRzeJ napisał/a:
...nic się nie przejmuj imienniku, ja nie przesiaduję w puszczy, a mam to samo ;) :D

Nie wiem czy aż tak, ale ja przesiedziałem, ostatnie 9 miesięcy w puszczy a teraz mam jednego Żubra na utrzymaniu. :lol: :wink:

HCN64 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 20 Marzec 2009, 12:04   

w polsce zawodnicy na drugą dogrywke by już nie wyszli :lol:

Odpowiedz do tematu