FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Krzysztof Oliwa Forum
Autor Wiadomość
szlachtek
[Usunięty]

Wysłany: 4 Luty 2006, 13:42   

Czesc Krzysiek
Pierwsze co nasuwa mi się namysl, jeśli chodzi o polski hokej, to promocja tej dyscypliny.
Nie mowię ze jej nie ma, jest, ale gorsza chyba być już nie może. Hokej w mediach (w szczegolnosci w telewizji) to podstawa reklamy tego sportu. A po ogladnieciu meczy hokejowych w polskiej telewizji można wywnioskowac ze to dyscyplina zasciankowa o niskiej atrakcyjnosci. Np. mecze reprezentacji w Janowie przy pustych trybunach (kto wymyslil mecze kadry w tym miejscu – np. w tychach byłaby pelna hala kibicow, a jaki doping?). Mecze z nowego targu filmowane sa zawsze od strony kibicow, dlaczego ich się nie pokazuje? Oprawa tez jest wazna - to czesc widowiska. Za to widzimy puste trybuny zarezerwowane dla kibicow gosci. A jeśli chodzi o mecze na tele 5 to już calkowita tragedia – caly mecz nagrany z jednej kamery (i to mecz z drugiej ligi, tak jakby w ekstraklasie wazniejszych meczy nie było).
W kazdej transmisji nie ma pokazywanego zegaru, nie mowiac o zegarze kar, slabe naglosnienie i zenujacy realizator, komentatorzy tez nie blyszcza.
No coz, ale i tak te mecze ogladam, bo jak się jest kibicem polskiego hokeja to i tak nie ma się wyboru.

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 4:15 pm ]
Mowi się również o gonieniu swiatowej czołówki. Niestety ja jestem pesymista, i gra na rownym poziomie z czolowka swiatowa nawet mi się nie marzy. I nawet gdyby nasi zarządcy posiadali najwyzsze umiejętności i największe zaangażowanie nie widze rywalizacji z czolowymi druzynami w tej dyscyplinie. Finowie do swojej kadry mogą wybierac zawodnikow z 450 klubow hokejowych w swoim kraju, a my mamy ich zaledwie 14 (kluby które występują w rozgrywkach), a jest to kraj pięciokrotnie mniejszy pod względem ludności. Nawet najmniejsza slowacja ma ligi okregowe, a być konkurencja dla Kanady czy Rosji wogole mi się nie miesci w glowie. Niektórzy bardzo krytykuja nasza reprezentacje, niektórzy mowia ze nie jest jeszcze tragicznie bo wieksza polowa panstw grających w hokeja jest nadal za nami. Ja osobiście (biorac pod uwage nasze krajowe zaplecze) będę bardzo zadowolony gdy tylko nasza reprezentacja będzie uczestniczyc w najważniejszych rozgrywkach na globie: co roku grac w mistrzostwach swiata, co cztery na olimpiadzie. Gra na poziomie Lotwy czy Szwajcarii bardzo by mnie zadawalala. A jeśli chodzi o lige to marzy mi się abyśmy mieli 8 lige europy – jest to do osiągnięcia, bo aktualnie dogonic poziomem ligi Rosji, finlandi, Szwecji, czech, Szwajcarii, Niemiec czy nawet Słowacjie wydaje mi się na razie nie realne.

hammer 
VIP

Wysłany: 4 Luty 2006, 21:03   

szlachtek napisał/a:
Czesc Krzysiek
Pierwsze co nasuwa mi się namysl, jeśli chodzi o polski hokej, to promocja tej dyscypliny.
Nie mowię ze jej nie ma, jest, ale gorsza chyba być już nie może. Hokej w mediach (w szczegolnosci w telewizji) to podstawa reklamy tego sportu. A po ogladnieciu meczy hokejowych w polskiej telewizji można wywnioskowac ze to dyscyplina zasciankowa o niskiej atrakcyjnosci. Np. mecze reprezentacji w Janowie przy pustych trybunach (kto wymyslil mecze kadry w tym miejscu ? np. w tychach byłaby pelna hala kibicow, a jaki doping?). Mecze z nowego targu filmowane sa zawsze od strony kibicow, dlaczego ich się nie pokazuje? Oprawa tez jest wazna - to czesc widowiska. Za to widzimy puste trybuny zarezerwowane dla kibicow gosci. A jeśli chodzi o mecze na tele 5 to już calkowita tragedia ? caly mecz nagrany z jednej kamery (i to mecz z drugiej ligi, tak jakby w ekstraklasie wazniejszych meczy nie było).
W kazdej transmisji nie ma pokazywanego zegaru, nie mowiac o zegarze kar, slabe naglosnienie i zenujacy realizator, komentatorzy tez nie blyszcza.
No coz, ale i tak te mecze ogladam, bo jak się jest kibicem polskiego hokeja to i tak nie ma się wyboru.

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 4:15 pm ]
Mowi się również o gonieniu swiatowej czołówki. Niestety ja jestem pesymista, i gra na rownym poziomie z czolowka swiatowa nawet mi się nie marzy. I nawet gdyby nasi zarządcy posiadali najwyzsze umiejętności i największe zaangażowanie nie widze rywalizacji z czolowymi druzynami w tej dyscyplinie. Finowie do swojej kadry mogą wybierac zawodnikow z 450 klubow hokejowych w swoim kraju, a my mamy ich zaledwie 14 (kluby które występują w rozgrywkach), a jest to kraj pięciokrotnie mniejszy pod względem ludności. Nawet najmniejsza slowacja ma ligi okregowe, a być konkurencja dla Kanady czy Rosji wogole mi się nie miesci w glowie. Niektórzy bardzo krytykuja nasza reprezentacje, niektórzy mowia ze nie jest jeszcze tragicznie bo wieksza polowa panstw grających w hokeja jest nadal za nami. Ja osobiście (biorac pod uwage nasze krajowe zaplecze) będę bardzo zadowolony gdy tylko nasza reprezentacja będzie uczestniczyc w najważniejszych rozgrywkach na globie: co roku grac w mistrzostwach swiata, co cztery na olimpiadzie. Gra na poziomie Lotwy czy Szwajcarii bardzo by mnie zadawalala. A jeśli chodzi o lige to marzy mi się abyśmy mieli 8 lige europy ? jest to do osiągnięcia, bo aktualnie dogonic poziomem ligi Rosji, finlandi, Szwecji, czech, Szwajcarii, Niemiec czy nawet Słowacjie wydaje mi się na razie nie realne.

WSZYTSKO JEST REALNE. Tak od lat sie podchodzi do sportu w Polsce i przez to jestesmy gdzie jestemy. Kazdy ma cos do powiedzenia i tlumaczenia sie dlaczego nie mozna konkurowac z innymi druzynami na swiecie.

Nie wiem ja wyjechalem jako 19 latek z Tychow z $40Can w kieszeni praktycznie w ciemno i wszystko o demnie zalezelo czy zostane tam czy nie. Takze osobiscie ja za bardzo nie zwracam uwagi na wymowki "nas jest mniej, my nie mamy szans, oni maja lepsza lige itp" Ostatnia zecz jak ty sobie chcesz w mamiac przed turniejem czy meczem ze nie mamy zadnych szanse za wzgledu na powyzsze.

Wiez mi wiem o czym mowie!!!

Co do TV to sie musze zgodzic. Ponownie zobacz kto za tym jest. Ja nie bede wymienial nazwisk. dlaczego ty myslisz zdgrupowania kadry sa w Oswiecimu??? Zobacz kto jest w zarzadzie. Dlaczego kadra nie moze miec zgrupowan w W-wie, Tychach, Poznaniu, Gdansku itp. Odpowiedz: paru gosci by na tym nie zarobilo plus oczywiscie mymowka bedzie TANIEJ dla nich.

MarcinS 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 7 Luty 2006, 04:23   

hammer napisał/a:

Przylatuje 19 lutego do Zakopanego na narty z corka i i dziewczyna.
Nie na dlugo ale mam nadzieje bede wstanie wejsc lod z kadra przed mistrzostwami Gruby B na poczatek jako asystent trenera a co dalej to przyszlosc pokaze i mam nadzieje ze to bedzie wczesniej anizeli pozniej.

18 luty: Chicago, 19 luty: Zakopane... Masz tempo Krzysztof :)

hammer 
VIP

Wysłany: 7 Luty 2006, 06:02   

MarcinS napisał/a:
hammer napisał/a:

Przylatuje 19 lutego do Zakopanego na narty z corka i i dziewczyna.
Nie na dlugo ale mam nadzieje bede wstanie wejsc lod z kadra przed mistrzostwami Gruby B na poczatek jako asystent trenera a co dalej to przyszlosc pokaze i mam nadzieje ze to bedzie wczesniej anizeli pozniej.

18 luty: Chicago, 19 luty: Zakopane... Masz tempo Krzysztof :)

Sorry, mialem byc na tej gali w Chicago ale moja corka w tym wypadku jest pierwsza w kolejnosci. Po raz pierszy od lat jestem wstanie spedzic z nia ferje takze mam nadzieje ze wszyscy to zrozumieja.
Ostatnio zmieniony przez hammer 12 Luty 2006, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

squillo 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 9 Luty 2006, 11:24   

Kris witam

Zauwazyles "akcje anty PZHLowska" na hokej.net? Moim zdaniem jest to idea sluszna ale wykonanie bardzo dziecinne. Co o tym sadzisz?

gks_tychy_1971
[Usunięty]

Wysłany: 10 Luty 2006, 08:40   

Witaj Krzysztof!
Kiedy wrócisz do PLH?
Do jakiego klubu?
Pozo :)

klonnik 
Użytkownik na 70%

Wysłany: 11 Luty 2006, 01:32   

Krzysiu, czegos nie rozumiem. Na forum przedstawiasz sie jako przeciwnik panow z PZHLu a tym czasem chcesz prowadzic reprezentacje i robic im sukcesy? Nie uwazasz ze te dwie sprawy sie wykluczaja?
PS. zycze milego wypoczynku w polskich gorach.
pozdrawiam

hammer 
VIP

Wysłany: 12 Luty 2006, 17:20   

klonnik napisał/a:
Krzysiu, czegos nie rozumiem. Na forum przedstawiasz sie jako przeciwnik panow z PZHLu a tym czasem chcesz prowadzic reprezentacje i robic im sukcesy? Nie uwazasz ze te dwie sprawy sie wykluczaja?
PS. zycze milego wypoczynku w polskich gorach.
pozdrawiam

To nie o to chodzi kto jest przeciwko komu tylko zeby oni otworzyli swoje oczy i pozwolili innym zaczac sie interesowac PHL oraz kadra narodowa zanim bedzie za pozno. Wiem mi poza nimi sa inni ludzie ktorzy maja tez jakas innicjatywe jezeli chodzi o ten sport uwzgledniajac mnie czy Mariusza.

Zobacz te forum dla przykladu. Czy wy myslicie ze wasz glos, wasze pomysly sa nie wazne czy intersujace??? Oczywiscie ze tak tylko na dzien dzisiejszy nokogo to nie interesuje.

Ja zlozylem swoje nawisko na liste jako trenera kadry miesiac temu i nie mow mi ze ze PZHL nie czyta gazet. Tutaj nie chodzi aby pomoc PZHL robic sukcesy tylko aby pomoc naszej kadze narodowej oraz lidze przez nasza wiedze i doswiadczenie.

Ja bede osobiscie sie bede kontaktowal z panem Ruhaczek po turnieju w tym oraz wladzami PZHL. Mam nadzieje ze wczesniej anizeli pozniej wszyscy w PZHL zrozumia ze poza nimi sa inni ktorzy chca pomoc. .

Nie wiem bo 4-2, 8-1 i 5-2 resultaty nie sa za bardzo impresujace przynajmnieje dla mnie.

[ Dodano: Nie Lut 12, 2006 5:22 pm ]
squillo napisał/a:
Kris witam

Zauwazyles "akcje anty PZHLowska" na hokej.net? Moim zdaniem jest to idea sluszna ale wykonanie bardzo dziecinne. Co o tym sadzisz?

Zaufaj mi.

[ Dodano: Nie Lut 12, 2006 5:56 pm ]
Alferek napisał/a:
Krzysztof a tak chwaliłes A. Skowronskiego i W. Wojasa a przeciez oni TEZ siedza w tym PZHLu i ponoc odpowadaja za Marketing i Promocje.

I teraz sa dwa wytlumaczenia tej sytuacji:

a) Jesli bija glowa w mur, bo chca cos zrobic, a ich pomysly torpeduja prezesi, to dlaczego na znak dezaprobaty nie ustapia?
b) a moze siedza tam, bo im tam dobrze, pilnujac tylko interesow wlasnych klubow?

Nie wiem. Wiem jedno ze rozmawialem z Wieskiem wielokorotnie razy na temat ten czy inny i ci gwarantuje ze on nie jest w PZHL-u aby pilnowac swoich interesow. On ma swoj interes i dosyc dobry "Wojac buty" okolo 50-60 sklepow w Polsce oraz poza granicami kraju.

[ Dodano: Nie Lut 12, 2006 6:04 pm ]
Przemas napisał/a:
otoz to, zalozmy ze znalazl sie jakis frajer, ktory chce zainwestowac spora kase w lige. Przeciez prezesiki i tak ta cala kase p....., a potem powiedza wzorem dyrektora Gotalskiego ze Stoczni, ze nie ma sie co dziwic, bo nie ma w Europie koniunktury na hokej :) Jak to przeczytalem to sie usmialem, ale potem zaczalem zastanawiac czy przypadkiem Europa mu sie nie walnela z Azja albo Ameryka Poludniowa.

Rozdzielenie ligi od zwiazku hokejowego to jest przeciez koniecznosc. W kazdym szanujacym sie kraju tak jest, ze liga sobie, a zwiazek sobie i obie te organizacje wspolpracuja na jakichs tam zdrowych zasadach w okreslonych okolicznosciach.

a ta cala PLH to jest jedna wielka porazka, od prezesa przez transmisje telewizyjne w TELE5 az po strone internetowa. Chociaz cos chlopaki dzialaja, bo widze ogloszenie u nich, ze szukaja jakichs specow :wink:

Musze sie zgodzic z toba a co to tej strony internetowej to naprawde wstyd.
Dla przykladu ja zrobilem moje 2 strony 2-3 lata temu . Jeden z kolgow z Polski mi je zaprojektowaj w ciagu 2 miesiecy KO GEAR i Polish Hammer . Taka strone jak PZHL ma to kazdy z was moze sam, zaprojektowac w ciaku 30 min uzywajac glupi Front Page program. Ale ponownie takie sa realia w polskim hokeju na lodzie i na dzien dzisiejszy i dlaczego trzeba to zmienic.

[ Dodano: Nie Lut 12, 2006 6:08 pm ]
V@LDI napisał/a:
no i mnie uprzedzil :) :wink:

mam podobne zdanie, tak jak wczesniej pisalem zmiany sa potrzebne, ale trzeba zaczac od fundamentow(kluby), a nie o dachu (pzhl)... jestem zdecydowanym przeciwnikiem rewolucji, rozwiazywanie problemu na HURA nic nie da... musi powstac konkretny plan, wsparty odpowiednimi funduszami i akceptowany przez wszystkich, zeby hokej w koncu wyszedl z dolka.,..

Nikt nie chce nic na hura zrobic. jak wspominalem wczesniej trzeba zainwestowac w mlodych zawodnikow ale aby myslec o jakichkolwiek sukcesach w przyszlosci zmiany musze byc na gorze nie za 2-3 czy piec lat ale natychmiast.

kids-1.jpg
W-wa Promenada, lato 2005
Plik ściągnięto 13 raz(y) 59,51 KB

kids-3.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 77,44 KB

kids-6.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 71,78 KB

klonnik 
Użytkownik na 70%

Wysłany: 14 Luty 2006, 02:00   

"Nie wiem bo 4-2, 8-1 i 5-2 resultaty nie sa za bardzo impresujace przynajmnieje dla mnie."
Pyt 1.
No wlasnie... :( a czy moglbys nam powiedziec na czym miala by polegac twoja rola w reprezentacji? Jak chcialbys pomoc naszym zawodnikom aby osiagali lepsze wyniki?
Pyt 2.
Wiesz dobrze ze mozesz liczyc na 99% kibicow hokeja w Polsce, jakby do tego doszedl Mariusz moglibyscie miec olbrzymie poparcie wsrod kibicow i mozna by bylo zrobic z tego nielze show w TV, natomiast zastanawia mnie jak formalnie myslisz rozwalic ten skostnialy uklad z PZHLu. To nie jest takie latwe jak sie wydaje o czym pisal Przemas...

hammer 
VIP

Wysłany: 14 Luty 2006, 03:38   

klonnik napisał/a:
"Nie wiem bo 4-2, 8-1 i 5-2 resultaty nie sa za bardzo impresujace przynajmnieje dla mnie."
Pyt 1.
No wlasnie... :( a czy moglbys nam powiedziec na czym miala by polegac twoja rola w reprezentacji? Jak chcialbys pomoc naszym zawodnikom aby osiagali lepsze wyniki?
Pyt 2.
Wiesz dobrze ze mozesz liczyc na 99% kibicow hokeja w Polsce, jakby do tego doszedl Mariusz moglibyscie miec olbrzymie poparcie wsrod kibicow i mozna by bylo zrobic z tego nielze show w TV, natomiast zastanawia mnie jak formalnie myslisz rozwalic ten skostnialy uklad z PZHLu. To nie jest takie latwe jak sie wydaje o czym pisal Przemas...

Odp. na pierwsze pytanie : Ponownie zglosilem swoje imie jako trenera kadry narodowej. Przypuszcam ze w tym roku sie do nie zdazy ale mam nadzieje ze bede wstanie byc asystentem na mistrzostwach swiata gr.B Dalej bede wstanie wprowadzic wiele zmian jezeli chodzi o 1.Wybor skladu "nie kto kogo zna i z kad jest trener tylko kto na to zasluguje" Po drugie przypuszczam ze mlodzi zawodnicy beda wielu duzo wiecej respektu i strachu w oczach jezeli chodzi o same podejscie do treningow i meczow. I jedna z najwazniejszych zeczy to nauka podstaw hokeja i ja nie mowie o strzelaniu, technice czy jazdy na lyzwach tylko podejsciu do gry, rozumienia hokeja, przewidywania roznych sytuacji podczas meczu, odzywiania, psychicznego podejscia do meczy i wiele innych zeczy zwiazanych z ta dyscyplina sportowa.

Wiez mi jest czas na prace i czas na odpoczynek. Na dzien dziesiejszy chlopcy sie boja spytac o dzien wolny bo wyleca z kadry. Jezeli zawodnik ktory naprawde z siebie wszystko daje z dnia na dzien to ma prawo i zasluguj na dzien wolny tylko po to zeby mogl sie zregenerowac itp. JEDEN Z GLOWNYCH POWODOW NASZYCH NIEPOWODZEN PRZEZ OSTATNIE ....... ?? ??? LAT!!!!!

Pytanie ktore zadales odnosnie zmian to naprawde nie mozna odpowiedziec w paru zdaniach. Zmiany w polskim hokeju nie beda trwaly dzien czy noc tylko pare dobrych lat.
Ja sam tego tez nie bede w stanie mogl zrobic. Mariusz, tel, media, kibice to bedzie od wszystkich zalezec jakie beda losy polskiego hokeja.

Co do PZHL jak, co, kiedy to zostawny ta rozmowe na inny dzien kiedy ja bede osobiscie wstanie przed TV sie na ten temat wypowiedziec i miejmy nadzieje ze uslyszymy cos od naszych przedstawicieli Polskiego Zwiazku Hokeja na Lodzie poza CISZA.

Ponizej promocja polskiego hokeja na lodzie przez PZHL. Moze ja z Mariuszem sie na to zapiszemy????? Zapomnialem nie skonczylem liceum. Znakiem tego nie ma takiej mozliwosci. Moze nastepnym razem.

"Polski Związek Hokeja na Lodzie uprzejmie informuje, że istnieje możliwość zorganizowania przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach kursu instruktorskiego w hokeju na lodzie. Przewidywany termin przeprowadzenia kursu to kwiecień - czerwiec 2006 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lutego 2006 roku.

Warunki uczestnictwa:
- kilkuletni staż zawodniczy lub posiadanie podstawowych umiejętności gry w hokeja
- Wykształcenie średnie (nie jest konieczny egzamin maturalny)"

NY_RANGERS
[Usunięty]

Wysłany: 15 Luty 2006, 04:06   

O tym wszystkim i nie tylko chcialem, ale nie zdazylem z Toba porozmawiac po licytacji WOSP w,, POLUSA". Zawsze mozesz na mnie liczyc.

hammer 
VIP

Wysłany: 15 Luty 2006, 19:26   

NY_RANGERS napisał/a:
O tym wszystkim i nie tylko chcialem, ale nie zdazylem z Toba porozmawiac po licytacji WOSP w,, POLUSA". Zawsze mozesz na mnie liczyc.

Dzieki

mkillah
[Usunięty]

Wysłany: 17 Luty 2006, 17:35   aaa

Krzysztof Oliwa is The BEst!

jajo 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 20 Luty 2006, 19:13   

Czesc Krzysztof! Bardzo sie ciesze ze podjales temat odbudowy polskiego hokeja.Dzieki internetowi mozesz bez pomocy tv i prasy zwrocic sie do ogromnej rzeszy ludzi ktorym polski hokej nie jest obojetny.W wielu sprawach zgadzam sie z Toba.To prawda ze ludzie ktorzy rzadza polskim hokejem to ci sami ktorzy kiedy ja bylem zawodnikim potrafili tylko z boksu krzyczec "BULIK"albo"WYBIJ".Niestety hokej poszedl do przodu i za celowe opoznianie gry dostaje sie dwie minuty.To tez prawda ze jak jest cicho nic sie nie mowi w mediach to w centrali jest spokoj.Raz w miesiacu odbierze sie wyplate czasami pojedzie sie obejrzec ciekawy turniej czy mistrzostwa i wszystko gra.Co do Twojego pomyslu azeby zostac trenerem reprezentacji to uwazam ze robisz blad.Po co chcesz dowodzic tonacym okretem.On zostal zbudowany ze zlego materialu bez podstaw i ze zlym kierownictwem produkcji i powoli ale systematycznie tonie.Zamiast wchodzic na ten tonacy zacznij budowac nowy z dobra podstawa na pewnym gruncie.Wiem ze pomyslisz sobie "jakie budowanie" "jaki okret" "skad ten facet sie zerwal"ale wierz mi to co proponuje nie jest takie glupie.Chcesz cos zrobic zacznij od podstaw i nastaw sie ze pierwsze widoczne efekty osiagniesz za okolo 10 lat.Po pierwsze zaloz alternatywny zwiazek hokeja w Polsce.Moze sie nazywac np.POLSKA FEDERACJA HOKEJA NA LODZIE.Sprawa nazwy i statutu to dzialka prawnikow ktorych wsrod sympatykow hokeja napewno nie brakuje.Skad brac czlonkow i pieniadze na dzialalnosc?To forum pokazuje ze nie jestes sam.Jestem niemal w 100% pewny ze wszystkie kluby amatorskie beda chcialy nalezec do nowej organizacji.Pieniadze na dzialalnosc ze skladek.Jezeli to sie uda jestem pierwszy ktory placi skladke.Po drugie szkolenie mlodziezy.Twoja baza to kluby amatorskie.Cieszy mnie ze tyle ich powstalo i ze sa w calej Polsce.To w tych klubach trzeba szkolic mlodziez.Jezeli beda one zrzeszone w Twojej organizacji to beda mogly prowadzic zajecia z mlodzieza starac sie o dotacje i wymagac od miasta godzin na treningi na lodzie.Co sie tyczy trenerow szkolacych te mlodziez to pelny wolontariat.W Szwecji rodzice chlopcow i dziewczat ktorych dzieci sa w druzynie sa trenerami.Sa to przewaznie byli zawodnicy ktorzy po dwudniowym kursie zdobywaja uprawnienia do pracy z mlodzieza.Poswiecaja swoj czas i pieniadze dlatego ze kochaja hokej.Wierze ze w Polsce rowniez nie brakuje takich pasjonatow trzeba tylko dac im szanse.No dobra wyszkolilismy nasza mlodziez dziewczyny i chlopaki moja po 16 lat.I co dalej.Tu zaczyna sie problem.Gdybysmy mieli profesjonalne kluby to nie byloby zadnego problemu.Najlepsi ida do liceum ktore jest przy kazdym profesjonalnym klubie reszta gra i trenuje w swoich macierzystych klubach.Musimy pamietac ze mamy bardzo duzo mlodziezy i ci ktorzy byli najlepsi w wieku 16 lat nie musza byc tacy gdy maja 19.Niestety nasze kluby sa pseudoprofesjonalne i zawodnicy dopasowuja sie do tego.Mlody zawodnik wchodzac do pierwszej druzyny wpada w te szara rzeczywistosc mlocki o ligowe punkty.Zazwyczaj siedzi na lawie bo trener jest rozliczany za rezultaty a jak wpusci mlodego i przegra to go op.....Nie gra ,nie rozwija sie ,lata leca, nie ma szans na zrobienie kariery i zaczyna robic sie nastepnym ligowym przecietniakiem ktory zabiera miejsce nowemu mlodemu.Ale sie rozpisalem,streszczam sie.Chodzi o to zeby postawic na masowosc,mlodziez i profesjonalizm.Krzysztof mozliwe ze rozpoczales nowa ere polskiego hokeja.Zycze powodzenia.Pozdrawiam.jajo

hammer 
VIP

Wysłany: 10 Marzec 2006, 21:50   

Napewno wielu z was ma racje na ten czy inny temat. Co do zostania asystentem trenera na dzien dzisiejszy i w przyszlosci trenerem kadry narodowej oraz byc powiazany z innymi dzialalnosciami PHL oraz PZHL wydaje mi sie ze JAJO JEST W BLEDZIE..

Kazdy z nas wie ze to jest tonacy statek mowiac o naszej kadrze ale musicie sie ze mna zgodzic ze wielu zawodnikow naprawde moglo z tego miec duzo kozysci . Jako zawodnik jest bardzo ciezko wytlumaczyc koledze z druzyny zrob czy zrob tamto, jedz tu czy tam, zatrzymaj sie tu czy gdzies indziej. Bedac trenerem jest napewno duzo latwiej . Masz okazje zobaczyc zawodnikow na tafli, z trybun podczas turnieji itp. Nie patrzac daleko zobaczcie kto jest treneremi NJ Devils i Calgary Flames????? Dwoch najlepszych GM's

Oczywiscie aby to bylo mozliwe musisz miec zaplecze ludzi ktorzy naprawde wiedza co robia od marketingu do ....................

Ponizej jest artykol Pawla Raska z Super Expresu. Troche to jest inaczej napisane anizeli my rozmawialismy ale cel jest taki sam "Zmiany sa potrzebne"

Oliwa chce rozbić beton!

- Do mistrzostw świata w Estonii (23-29.04, red.) pozostało niewiele ponad miesiąc, a na stronie internetowej PZHL ostatnia informacja o naszej reprezentacji jest z 13 lutego - śmieje się Krzysztof Oliwa (33 l.). - To skandal! Nasza reprezentacja nikogo nie interesuje, a już najmniej działaczy związku.

Oliwa, były hokeista NHL, chce pomóc polskiej kadrze, deklaruje chęć współpracy z trenerem biało-czerwonych Rudolfem Rohaczkiem. Ale czeski trener na razie nie widzi takiej możliwości. - Bo się boi - przypuszcza Oliwa.

Plotkuje się, że niedługo nastąpi atak na PZHL naszych gwiazdorów z NHL. Prezesem miałby zostać Mariusz Czerkawski, a Oliwa współpracowałby z reprezentacją.

- Trzeba rozbić stary układ - mówi Oliwa. - Pan Hajduga (prezes PZHL - red.), Lejczyk (dyrektor sportowy PZHL - red.) siedzą już tam bardzo długo i nic do tej pory nie zrobili. Kadra boryka się wciąż z kłopotami finansowymi. Czas na zmiany!

Oliwa pojawi się w Polsce 15 marca. Wówczas pojedzie na spotkanie z działaczami PZHL do Warszawy.

- Jeżeli się nie dogadamy, to powiem "do widzenia" - zapewnia. - Ale jak ja się wycofam, Mariusz Czerkawski też powie dość. Straci na tym nasz hokej.

- Czy to jest dobre wyjście? - pyta Oliwa.

autor: Paweł Rassek

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi