FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shery
28 Wrzesień 2014, 14:49
Bojkot PZHL - Nowa własna liga

Co sądzisz o uniezależnieniu się od PZHL i utworzeniu własnej Ligi ??
Jestem ZA
78%
 78%  [ 33 ]
Jestem PRZECIW
19%
 19%  [ 8 ]
Nie mam zdania
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
stasiu 
Moderator

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 22:30   Bojkot PZHL - Nowa własna liga

Kto jest za takim rozwiązaniem niech głosuje -ja jestem za

proszę głosować także tu: http://www.forum.naprzod-...p?p=30516#30516
Ostatnio zmieniony przez stasiu 22 Czerwiec 2009, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  

hultajek 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 22:32   

Jestem ZA !

MT 
Moderator

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 23:12   

Idealiści :)

Z powodów oczywistych jestem przeciw. Liga rozgrywana inaczej niż pod auspicjami PZHL (w ramach protestu przeciwko decyzjom legalnie wybranego zarządu związku) nie uzyska akceptacji IIHF. W związku z tym, wywalczone tytuły nie będą oficjalnie obowiązywały. Zespoły i zawodnicy z tej ligi najprawdopodobniej automatycznie zostaną zawieszeni. Nie będą mogli występować w międzynarodowych spotkaniach, transfery zagranicznych zawodników nie będą ważne. Gdyby więc doszło do stworzenia konkurencyjnej do PLH ligi, pod względem sportowym byłaby to katastrofa dla naszego hokeja.

Chciałem również przypomnieć, że obecny zarząd PZHL został wybrany dzięki najgłośniejszym dziś krzykaczom - Grycnerowi, Bernatowi. Wybrali "kandydata znikąd" byleby tylko prezesem nie został Skowroński. Teraz pora być mężczyzną i wziąć odpowiedzialność za swój wybór. Jedyne co można zrobić w ramach protestu, to to, co zrobił Wojas - zabrać zabawki i pójść do innej piaskownicy.

_darthvader 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 23:27   

Oczywiście, że jestem ZA !
Myślę, że bojkot PZHL przez kluby i chęć stworzenia alternatywnej ligi może być tym czego potrzeba aby hokej w Polsce podniósł się z kolan !! !!!!

stasiu 
Moderator

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 23:31   

MT napisał/a:

byleby tylko prezesem nie został Skowroński. .

Warunkiem oddania głosu na waszego prezesa była jego rezygnacja z prezesury w GKS ale on sie na to nie zgodził :evil:

MT napisał/a:

Z powodów oczywistych jestem przeciw. Liga rozgrywana inaczej niż pod auspicjami PZHL (w ramach protestu przeciwko decyzjom legalnie wybranego zarządu związku) nie uzyska akceptacji IIHF.

Chciałem przypomnieć że jest spółka PLH i to ona może w każdej chwili przejąć obowiązki od PZHL-u jak wiadomo wcześniej nie było takiej woli ale nie stoi nic na przeszkodzie żeby tak zrobic od tego sezonu

MT 
Moderator

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 23:41   

Stasiu, wcześniej, za Hajdugi, Skowroński był wiceprezesem PZHL ds. marketingu i jednocześnie prezesem GKS. Grycner też jednocześnie był działaczem związku i prezesem klubu. Wtedy to nikomu nie przeszkadzało...

Cóż, trzeba było wybrać nowego prezesa. To, jako Naprzód wybraliście. Tego, co to według waszego był "apolitycznym fachowcem". Teraz, jeszcze raz to napiszę, za swój wybór trzeba odpowiadać. A nie płakać i mówić jak to prezes PZHL niszczy ligę, kluby i w ogóle jest "be".

A, przepraszam, że nieśmiało spytam... Jakie zasady rozgrywek obowiązują w niezależnej PLH? Te wymyślone przez spółkę, czy podane przez PZHL i zaakceptowane przez IIHF? Komu płaci się wpisowe, spółce czy związkowi?

Tak dla osłodzenia oka, artykuł z 4 października 2004 roku, sprzed kilku lat. O tym, jak to Warszawa pogrywa z klubami, co sądzi Skowroński o swojej ewentualnej prezesurze, jakie ma podejście do finansowania klubów.

http://miasta.gazeta.pl/k...45,2320438.html
Ostatnio zmieniony przez MT 22 Czerwiec 2009, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  

Jess
Użytkownik na 0%

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 23:46   

stasiu napisał/a:

Chciałem przypomnieć że jest spółka PLH i to ona może w każdej chwili przejąć obowiązki od PZHL-u jak wiadomo wcześniej nie było takiej woli ale nie stoi nic na przeszkodzie żeby tak zrobic od tego sezonu

Ale wtedy trudno to nazwać bojkotem PZHL, bo stałoby się to za przyzwoleniem PZHL-casus KHL czy Hockeyligan.Sama idea oczywiście bzdurna-tworzenie jakiejś nowej ligi jest zupełnie nierealne, ale tak poza tym szkodliwe identycznie jak działalnośc PZHLu.Pozbawiłoby Polskę kontaktów ze światem i zepchnęło na jeszcze niższy poziom.Oczywiście większość kibiców w Polsce interesuje tylko polska liga i mało ich obchodzi,że jest ona żałosna-zawsze będą się podniecać tą nudną grą na stojąco, którą od zawsze w Polsce oglądamy, ale dla polskiego hokeja to jest wyjście tak samo złe,jak pozostawanie na swoich stanowiskach tej kliki z PZHLu. A tak poza tym bez przesady-system rozgrywek i liczba obcokrajowców to naprawdę marginalne tematy zastępcze wobec całego bagna wieloletnich zaniedbań w szkoleniu.Wszyscy przeszli na jakieś emo mode i rozpaczają,jakie to straszne a tymczasem to ani nie pomoże ani specjalnie nie zaszkodzi-ot zmiana bez znaczenia.

kubaaa_osw 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 22 Czerwiec 2009, 23:53   

NO tak ale powiedzcie mi ,co dalej zrobicie? głosowanie i? zaprezentujecie ogólnopolskie stanowisko kibiców jakiemuś prezesowi klubu?

stasiu 
Moderator

Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 00:07   

Uwież mi że gro prezesów czyta to forum

kubaaa_osw 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 00:14   

chyba że tak :)
Wracając do sprawy nowa liga to w tym momencie jest chyba jedyne racjonalne rozwiązanie ale... do "tradycyjnego" wrześniowego startu ligi zostały nieco ponad 2 miesiące... czy w tym czasie da się stworzyć coś z niczego? może i się da ale trzeba zacząć już ,teraz...i poza tym trzeba przekonać do tego pomysłu wszystkich prezesów klubów które chciałby grać w lidze..

Zaba 
Moderator

Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 08:27   

MT napisał/a:

Z powodów oczywistych jestem przeciw. Liga rozgrywana inaczej niż pod auspicjami PZHL (w ramach protestu przeciwko decyzjom legalnie wybranego zarządu związku) nie uzyska akceptacji IIHF. W związku z tym, wywalczone tytuły nie będą oficjalnie obowiązywały. Zespoły i zawodnicy z tej ligi najprawdopodobniej automatycznie zostaną zawieszeni. Nie będą mogli występować w międzynarodowych spotkaniach, transfery zagranicznych zawodników nie będą ważne. Gdyby więc doszło do stworzenia konkurencyjnej do PLH ligi, pod względem sportowym byłaby to katastrofa dla naszego hokeja.

Chciałem również przypomnieć, że obecny zarząd PZHL został wybrany dzięki najgłośniejszym dziś krzykaczom - Grycnerowi, Bernatowi. Wybrali "kandydata znikąd" byleby tylko prezesem nie został Skowroński. Teraz pora być mężczyzną i wziąć odpowiedzialność za swój wybór. Jedyne co można zrobić w ramach protestu, to to, co zrobił Wojas - zabrać zabawki i pójść do innej piaskownicy.

Marcin właśnie z powodu myślenia takiego jak zaprezentowałeś ci ludzie czują się bezkarni i wiedzą, że nic im nie może zaszkodzić... Należy zadać pytanie... Czy nie warto zaryzykować? W jakim miejscu stoi polski hokej? Gdzie jeszcze niżej możemy upaść? W przeciwieństwie do piłki mamy dużo mniej do stracenia... Warto odsunąć tych wszystkich ludzi i dać szanse nowym... Tylko wiesz co w tym jest najgorsze... że nie ma nowych i po każdym "buncie" czy zmianach pojawiają się Ci sami ludzie... Masz gwarancje, że za Skowrońskiego by się coś zmieniło? Czy to jest człowiek całkowicie niezależny od starego układu? Czy wg Ciebie to że Grycner, Woźnicki czy Kostecki zasiadali w zarzadzie PZHL upoważnia do tego że teraz prezesem związku mógłby być jeden z prezesów klubu? Do czego by to doprowadziło? Każda kontrowersyjna decyzja związku związana z Tychami "śmierdziałaby"...
Wiem, ze uwielbiasz być trendy i zawsze przeciwko, ale czasami trzeba patrzeć racjonalnie? Czy Twoja postawa nie jest przypadkiem małym rewanżem za Skowrońskiego? No skoro oni tak to my im teraz pokażemy... Nie ważne że taplamy się w bagnie... kogo to obchodzi, przecież oni ośmielili się odmówić mojemu prezesowi wiec... teraz im pogrozimy paluszkiem...

FC ARSENAL 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 10:34   

Żeby cokolwiek zdziałać w tej kwestii kluby muszą mówić jednym głosem inaczej PZHL wygra ta wojne bo zawsze będzie miał argument że kluby nie mają jednego wspólnego zdania w tej sprawie.

Natomiast warto podjąc kroki w celu utworzenia własnej spólki PLH przez kluby i bojkocie PZHL-u jak pisał Drogi Żaba nie mamy tutaj wiele do stracenia wręcz powiedziałbym że można tylko zyskać. Jakie kroki np. zamiast ładować pieniądzę w PZHL które idą do ich własnych kieszeń i na kilkudniowe zgrupowania i jeden mecz (np. Rumunią nie żebym coś miał do tego pięknego kraju) dla kadry oraz na alkoho do szatni. Stworzyć spółke PLH i tam przekazywać środki wybrać władze ligi oraz komisarza czy szefa . Pokazać na pierwszym planie tych sponsorów którzy pompują w hokej wielką kase że to dobra i uznana marka wspierająca sport i młodzież. Niech takie firmy jak Wojas, Akuna, Energa, Nesta, Pol-Aqua, Ciarko, Aksam, Comarch czy Tyskie będą na wszystkich lodowiskach w Polsce nie tylko na własnych. Trzeba je wypromować tak jak w Czechach gdzie np. Skoda związana jest od zawsze z hokejem czy O2 które jest patronatem ligi Dobry marketingi i zarządzanie a spółka pod nazwą PLH (zmienić nazwę na sponsora) powinna dac sobie spokojnie radę bez PZHLuuuu :D .

Kolejnym wariantem może być opcja zgłoszenia się polskich drużyn do lig słowackiej bądź czeskiej tam wpisowe napewno jest mniejsze.

Kluby muszą wystąpić z pismem do Ministra Drzewieckiego aby zbadał przejżystośc finasową PZHLu która wydaje się bardzo podejrzana. PZHL powinien przedstawiić wszystkie swoje przychody i na jaki cel one zostały wydane oraz dlaczego środki z Ministerstwa Sportu nie trafiły na szkolenie młodzieży i czemu nikt za to nie poniósł konsekwencji. Oraz czemu firma która poszukuje sponsora generalnego dla ligi już rok nie przedstawiła żadnych wyników ze swojej dziłalności i ile pieniedzy PZHL jej zapłacił za NIC.
Kolejną Sprawą która powinna trafić do Sądu jest ograniczenie wolnośc swobodnej pracy oraz dla zawodników i trenerów z Unii Europejskiej.

Nadeszła pora aby skończyć z tymi pseudozwiązkami sportowymi które czują się jak za czasów PRLu kiedy wszystko było im wolno a innych traktowali jak zera. Potrzeba jest wielka zmiana aby hokejem zajeli się w końcu ludzie którzy chcą zrobić coś pożytecznego a nie dziady które trzymają się tylko swoich stołków.
Ostatnio zmieniony przez FC ARSENAL 23 Czerwiec 2009, 11:25, w całości zmieniany 5 razy  

kamyk 
Super User !

Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 11:02   

Nie znam statutu PZHL, ale czy kluby, jako czlonkowie PZHL nie moga zwolac zjazdy w trybie nadzwyczajnym i odwolac obecny zarzad?
Przeciez to PZHL ma byc dla klubow, anie kluby dla PZHL...
Ale co ja pisze? :shock: przeciez w Polsce tak wlasnie jest, ze to normalni ludzie sa dla urzednikow, a nie urzednicy dla ludzi...

bogaczew 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 23 Czerwiec 2009, 22:24   

ktoś się za dużo o F1 naczytał. nie wyobrażam sobie, żeby polskie biedne kluby, dla których 15 czy 25 tysięcy to wielki problem, mogły zorganizować się na tyle żeby poradzić sobie bez PZHL.

ps. ktoś wie jak ustawić polski słownik w safari 4 na windows vista?
ps.2. niby mi skrypt forumowy prawidłowo rozpoznałprzeglądarke jako webkita, ale ikonke dał z mozilli. da rade admin to poprawić?

lysyjonow 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 11:36   

MT napisał/a:

pod względem sportowym byłaby to katastrofa dla naszego hokeja.

.
katastrofa to właśniebędzie jak nikt się za to nie weazmie bo z samą Cracovią to liga atrakcyjna na pewno nie będzie!!!!!

Odpowiedz do tematu