FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Fanliga NHL
Autor Wiadomość
SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 7 Styczeń 2007, 21:49   Fanliga NHL

Gdzies juz mielismy taki temat, ale nie moge znalezc. Pamietam, ze kilka osob bylo zainteresowanych gra. Dotad problem byl taki, ze nie mielismy szczegolow spotkan z NHL w bazie. Spotkan w tej lidze jest cala masa, a kumatych chetnych do wklepywania ciezko znalezc. Teraz jednak jest swiatelko, bo Thibault i Devil sa gotowi to robic. Sethu tez moglby dostac pomocnika, ale o tym innym razem.

Kto sie pisze na taka gre? I jakie reguly byscie proponowali? Tak samo, jak w Fanlidze PLH czy moze troche inne?

thibi 
Moderator

Wysłany: 7 Styczeń 2007, 22:20   

Jestem jak najbardziej za .........
- Więcej Meczy
- Więcej Armat
i dużo dużo więcej Kłopotów Także najgorsze jak to opanować ..Ale wytypować swoją drużynę marzeń - BEZCENNE.....
Tylko w Fanlidze NHL nie może być ludzi którzy nie wystawiają składów -- szkoda nerwów i pracy innych graczy...
.......MÓWIMY NIE FANLIGOWYM OBIBOKOM............
i trzeba sie powoli przyzwyczajać do angielskich i nie tylko nazwisk...
bo naprzykład jestem ciekaw czy SHARON STONE to rodzina naszego KAMYKA..

Hornet 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 8 Styczeń 2007, 15:39   

Jak najbardziej tak. Proponowalbym grac systemem NHL podzial na dywizje, gdzie awans do play-off mieliby tylko zapewnieni zwyciescy dywizji, drugie miejsce w grupie nie gwarantowaloby awansu do play-off, poprzez co podnioslby sie poziom gier w rundzie zasadniczej.

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 14 Styczeń 2007, 16:14   

Jesli sie Devil zglosi, to bedzie nas czterech. Czyli wszyscy awansuja do play offs. :)

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 14 Styczeń 2007, 16:28   

Moja propozycja:
- Składy drużyn ustalamy jednorazowo tworząc 4 formacje ataku 3 formacje obrony i 2 bramkarzy z pośród wszystkich zawodników zgłoszonych do gry w NHL w danym sezonie
- W przypadku długotrwałej kontuzji któregoś z zawodników można go wymienic na innego z zastrzeżeniem pozycji na której grał (obrońca za obrońcę, napastnik za napastnika). Zmiany powrotne do uzgodnienia
- Start fanligi na PO tak aby wprowadzic do bazy wszystkie zmiany w składach i na próbę zawężic "krąg poszukiwań " :lol:
- Sprawa podziału na dywizje i konferencje od przyszłego sezonu pod warunkiem że znajdzie spora ilośc chętnych do zabawy

thibi 
Moderator

Wysłany: 14 Styczeń 2007, 21:31   

Rozmawiałem już o tym z Devilem i uważam to za dobry pomysł ....PO w NHL ruszają po zakończeniu naszej ligii wie napewno będa chętni......
i jak dobrze pójdzie zabawa przedłuzy sie do końca maja....
Jeżeli będe mógł w czymś pomóc to NIE MA SPRAWY...........

Hornet 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 15 Styczeń 2007, 13:38   

Jeszcze jedna moja propozycja. Ograniczenie limitu zawodnikow z jednej druzyny proponowlabym 2 lub 3.

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 15 Styczeń 2007, 18:04   

CzarnyWrzesień napisał/a:
Jeszcze jedna moja propozycja. Ograniczenie limitu zawodnikow z jednej druzyny proponowlabym 2 lub 3.

Jak dla mnie ten pomysł odpada. Tak jak pisałem skład swojej drużyny ustalasz na początku i tylko w jednym przypadku dokonujesz korekty. Do Ciebie należy wybór zawodników którzy Twoim zdaniem będą punktowac w danym sezonie. Wprowadzenie limitu zawodników spowoduje moim zdaniem wystawienie bardzo podobnych składów.

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 16 Styczeń 2007, 00:42   

Ja bylbym na nie. Przed stworzeniem Fanligi, gralismy z dwa sezony w NHL Fantasy i tam wlasnie sa takie rzeczy, jak ustalone sklady. Na poczatku sezonu komputer przydziela zawodnikow i sobie masz handlowac i zbierac wolnych agentow. W rzeczywistosci byl to dla mnie wielki niewypal. Na 20 zawodnikow mialem moze 2 lub 3, ktorymi chcialem grac. Reszta, to jakies jopki. A jak moj as zlapal jeszcze kontuzje, to nie mialem nawet kim grac i nie wykorzystalem limitu spotkan na danej pozycji. Dlatego wlasnie przy tworzeniu Fanligi zdecydowalem, ze jak to ma byc fajna zabawa, to kazdy powinien sobie moc wystawic kogo chce.

Nie chce, zeby to brzmialo, jak decydujacy glos, bo robcie jak uwazacie. Ale jesli mamy miec taki automatyczny draft to sie raczej nie pisze na to. Wlasnie dlatego nie gram juz w Fantasy, ze te reguly mi psuja cala zabawe...

thibi 
Moderator

Wysłany: 16 Styczeń 2007, 08:47   

tak ..tylko wtedy we wszystkich drużynach by grał CROSBY i w bramce stał BRODEUR ....chociaż jak się zastanawiam w naszej FL też prawie zawsze jest Laszkiewicz,Różański ,wszystj\kie te nasze asy zawiodły w piątkowej kolejce FL..
Myślałem o tym żeby gracz wylosował konkretną drużynę ..ale do końca nie jestem pewien ....
moze Jaca ma rację ,,ale do tego potrzebna jest baza wszystkich graczy NHL...

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 16 Styczeń 2007, 18:29   

thibault napisał/a:
ale do tego potrzebna jest baza wszystkich graczy NHL...

A od czego mamy zlota raczke od kodowania? Przeciez nie sadzisz chyba, ze bym kazal komus wklepywac zawodnika po zawodniku. :)

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 16 Styczeń 2007, 22:31   

Nie miałem na myśli automatycznego tworzenia składów tylko całkowicie zależne od grającego. To prawda thibault że wiele składów może byc podobna do siebie ale granie drużynami sprowadza się do obejrzenia tabeli po 82 meczach. Muszę porozmawiac z Jackiem o możliwościach technicznych i wtedy przedstawię jakieś konkretne propozycje.

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 27 Luty 2007, 04:29   

Temat siadl, a 5 pazdziernika bedziecie chcieli grac. :) Trzeba sie dogadac, zebym to pokodowal. Przetestujemy na sparingach.

Nie przejmujcie sie obecnoscia zawodnikow w bazie. To moj problem. Trzeba jednak wprowadzac dane i podliczac wyniki spotkan Fanligi. To jest w cholere roboty. Sethu cos o tym wie. :)

thibi 
Moderator

Wysłany: 27 Luty 2007, 16:03   

Ja myślę tylko nic nie mogę wymyśleć ..kurcze po przeanalizowaniu wileu pomysłów chyba stwierdzam ze klon naszej FL chyba będzie najodpowiedniejszy...
myślałem także zżeyb typować tak jak t totku czyli 1X2 ale to nie będzie przynosić frajdy....
Do PO w NHLu kjeszcze miesiąc więc może walnąć małe spary..no chyba ze DEVIL trzyma ASA w RĘKAWIE...

spary jestem gotów podliczać z tym spox (zgłaszam się na ochotnika)

Odpowiedz do tematu