FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shery
28 Wrzesień 2014, 14:53
Play Off

Kto zostanie mistrzem Polski
Cravovia Kraków
10%
 10%  [ 7 ]
GKS Tychy
20%
 20%  [ 13 ]
Stoczniowiec Gdańsk
26%
 26%  [ 17 ]
Podhale Nowy Targ
16%
 16%  [ 11 ]
Zagłebie Sosnowiec
3%
 3%  [ 2 ]
TKH Toruń
3%
 3%  [ 2 ]
Unia Oświęcim
10%
 10%  [ 7 ]
Naprzód Janów
9%
 9%  [ 6 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 65

Autor Wiadomość
Zaba 
Moderator

Wysłany: 5 Luty 2007, 09:08   

Hakaan, krytyka krytyką, ja to rozumiem, ale ileż można wałkować ten sam temat i ślinić sie na kary... Jak wiesz mam zameldowanie w innym powiecie i jakos jedak bez problemów wszedłem na lodowisko. Sam u nas przy zakazach byłes na trybuach i też wiekszych problemów nie było. Oczywiście, że jestem przeciwnikiem wprowadzania segregacji na wejściu dla normalnych kibiców... Tylko jakoś nie znajdziesz mojego postu domagającego się zamykania tyskiego lodowiska czy karania Waszego klubu...

Alferek - konto nieaktywn
[Usunięty]

Wysłany: 5 Luty 2007, 09:09   

Tyskim chyba naprawdę sprawia przyjemność jak Unia ma kłopoty czy to sportowe czy też pozasportowe. Dla niech chyba ideałem jest liga dwuzespołowa składająca się z Craxy i GKS.
O wysokości ewentualnych kar finansowych poinformuję... ku refleksji własnych kibiców.

hakaan 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 5 Luty 2007, 09:14   

Zaba napisał/a:
Hakaan, krytyka krytyką, ja to rozumiem, ale ileż można wałkować ten sam temat i ślinić sie na kary... Jak wiesz mam zameldowanie w innym powiecie i jakos jedak bez problemów wszedłem na lodowisko. Sam u nas przy zakazach byłes na trybuach i też wiekszych problemów nie było. Oczywiście, że jestem przeciwnikiem wprowadzania segregacji na wejściu dla normalnych kibiców... Tylko jakoś nie znajdziesz mojego postu domagającego się zamykania tyskiego lodowiska czy karania Waszego klubu...

Wiesz jak jest.Emocje etc.Slawo jeszcze nie ochłonął.Ale skończcie du.pić,że będziemy spełnionymi kibicami jak zamkną Wasz lodowisko a najlepiej klub.Takich gów.nianych epitetów dawno nie czytałem.Ale czego tu się spodziewać po Damiano i jego kolegach po szalu...A jeszcze jedno.Jak przeczytałem "ile zapłaciliscie za wygrane mecze z Unią?"To normalnie spadłem na pysk.Ale ja to rozumiem i wybaczam chwilę intelektualnej słabości..

Damiano
Użytkownik na 40%

Wysłany: 5 Luty 2007, 09:26   

Cytat:
To normalnie spadłem na pysk.

Hmmmmm po tych Twoich wypowiedziach smiem twierdzic ze czesciej Ci sie to przytrafia :wink:

Cytat:
Ale ja to rozumiem i wybaczam chwilę intelektualnej słabości..

Tez Cie rozumiem, i oczywiscie nie pozostaje mi nic innego jak przeprosic Cie chuliganie z Tychow

hakaan 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 5 Luty 2007, 09:29   

Znów spadłem.... :lol:

Slavo 
Użytkownik na 80%

Wysłany: 5 Luty 2007, 09:52   

Czy zamkną lodo czy nie jest mi to obojętne bo i tak na nie nie moge wchodzic...(nie wiem w koncu do kog miec o to pretensje....)
Zawsze to my bylismy karani nawet za najmnijeszą bzdure, więc jestem ciekaw jak bedzie potraktowana Unia...(zreszta chyba skonczyły sie czasy kiedy Unia była traktowana protekcjonalnie, więc kara pewnie bedzie)
Co do sędziowania ja juz od dwóch, trzech sezonów pisze o tym ze sędziowie z Czech lub Słowacji byliby najlepszym rozwiązaniem.
Tekst o płaceniu za wygraną już to było przerabiane za Sidorenki i Kaziemierza W, znowu jakies samochody przyjechały :>

MT 
Moderator

Wysłany: 5 Luty 2007, 10:14   

Dajcie spokój, bo jak Jaro spadnie trzeci raz, to może nie wstać ;-)

Sprawa jest prosta - było rzucanie przedmiotów na lód - jest kara. Jak poleciała paczka słonecznika - to ładnych kilka tyś złotych wpłaconych do kasy PZHL. Jak poleciało coś więcej, to większa kara, zmierzająca do wyeliminowania idiotów z lodowiska. W jedyny skuteczny dla zarządu Unii sposób, czyli poprzez całkowity zakaz wstępu dla wszystkich kibiców z danych trzech powiatów (oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego) na oświęcimski obiekt.

Co do sędziowania pod GKS :lol:... W piątek bodajże Stachura zagrał wysokim kijem, przy...dolił Wołkowiczowi w twarz, Wołek wylądował na lodzie, polała się krew. Słowem, zranienie przeciwnika, obligatoryjna kara meczu. Dostał 2+2. Kowalówka wybijał w osłabieniu krążek zza swojej bramki, wybił go w trybuny. Kary nie było, choć wybicie było celowe... Takie przykłady można mnożyć, tylko po co. I my i wy wiemy, że sędziowie są po prostu słabi i nie zawsze gwiżdża to co powinni...

Przemas 
Super User !
sympatyk-entuzjasta

Wysłany: 5 Luty 2007, 10:35   

Za zranienie nie ma obligatoryjnie kary meczu, co najwyzej kara meczu za niesportowe zachowanie i to przy zalozeniu, ze zranienie nie bylo przypadkowe, tylko celowe. Za przypadkowe zranienie jest wlasnie 2+2. U nas Jankowski kiedys wybil Kosedzie zeby i tez otrzymal 2+2, bo nie bylo w tym zadnej zlosliwosci. Po prostu przypadek i sam Koseda nie mial nawet o to pretensji.

A kara meczu moze byc nalozona w przypadku, gdy faul byl wyjatkowo brutalny, niewynikajacy z gry, tylko np. z checi spowodowania kontuzji przeciwnika.

MT 
Moderator

Wysłany: 5 Luty 2007, 10:45   

Sędzia zastosował przepis 530c zamiast 530b. Jak ktoś z tyłu zahacza za głowę wychodzącego na czystą pozycję napastnika, to raczej nie robi tego nieumyślnie. I raczej nie jest to stricte sportowe zachowanie... Powinno być 5 min+KMNZ lub od razu KM, było 2+2. Nie mówiąc o tym, że gdyby zastosował przepis 523 (b) to w ogóle nie byłoby gadki tylko kilka meczów zawieszenia.

Slavo 
Użytkownik na 80%

Wysłany: 5 Luty 2007, 10:54   

MT ( albo ktos iny kto sie "zna") nie zna sie na przepisach tak jak Ty i dlatetego mam pytanie, grozi cos zawodnikom TH Unia za wyklaskanie sedziego po zakonczonym meczu ??

Przemas 
Super User !
sympatyk-entuzjasta

Wysłany: 5 Luty 2007, 11:01   

MT napisał/a:
Sędzia zastosował przepis 530c zamiast 530b. Jak ktoś z tyłu zahacza za głowę wychodzącego na czystą pozycję napastnika, to raczej nie robi tego nieumyślnie. I raczej nie jest to stricte sportowe zachowanie... Powinno być 5 min+KMNZ lub od razu KM, było 2+2. Nie mówiąc o tym, że gdyby zastosował przepis 523 (b) to w ogóle nie byłoby gadki tylko kilka meczów zawieszenia.

nie mowie jak powinno byc w tej sytuacji, bo jej nie widzialem. Po prostu zauwazylem, ze za zranienie przeciwnika niekoniecznie daje sie kare meczu. Jak bylo faktycznie tak jak opisujesz, ze koles od tylu zahaczal na wysokosci glowy i zranil przeciwnika to raczej nalezala sie kara meczu.

a co do zachowania Unii to takich sytuacji jasno w przepisach okreslonych nie ma. Gdyby to zrobil jeden zawodnik to moglby dac 10 minut albo kare meczu, w zaleznosci jak intensywnie zawodnik wyrazalby swoje niezadowolenie :wink: . A tak to sedzia powinien opisac cale zajscie w protokole i ewentualna decyzje wydaje mi sie, ze bedzie podejmowal WGiD.

MT 
Moderator

Wysłany: 5 Luty 2007, 11:09   

550 – Obraza Osoby Oficjalnej i Niesportowe Zachowanie Zawodników

b) Jeśli którykolwiek z graczy,

–po ukaraniu nie udaje się bezpośrednio na ławkę kar lub do szatni, przebywając poza lodem, używa wulgarnego, obelżywego języka lub wykonuje obsceniczne, profanacyjne gesty w stosunku do jakiejkolwiek osoby oficjalnej lub innych osób lub przebywając poza lodem przeszkadza w jakikolwiek sposób w pełnieniu obowiązków sędziemu głównemu, sędziom liniowym, sędziemu czasu i sędziom bramkowym jego drużyna będzie ukarana:

– karą mniejszą techniczną (2 min.)

c) Gracz, który:

sprzecza się lub dyskutuje sposób prowadzenia meczu z jakimkolwiek oficjelem umyślnie wystrzeliwuje krążek poza zasięg sędziów, mających zamiar podnieść go lub wjeżdża lub pozostaje w polu sędziowskim, podczas gdy sędzia naradza się z innymi sędziami, będzie ukarany

– karą za nie sportowe zachowanie (10 min.)

Za kontynuowanie kłótni, będzie ukarany:

–karą meczu za niesportowe zachowanie (KMNZ)

d) Jeśli gracz przebywający na lodzie:

–używa wulgarnego, obelżywego języka lub wykonuje jakiekolwiek obsceniczne gesty w stosunku do jakiejkolwiek osoby znajdującej się na lodzie lub gdziekolwiek na lodowisku przed, podczas lub po meczu, za wyjątkiem okolic ławki, uderza kijem lub innym przedmiotem o bandy w jakimkolwiek czasie, nie udaje się bezpośrednio i natychmiast na ławkę kar po bójce lub kłótni, w którą był zaangażowany lub powoduje jakiekolwiek opóźnienie związane z odzyskaniem swego wyposażenia, nie przestaje prowokować przeciwnika chcąc tym sposobem wymusić nałożenie na niego kary lub umyślnie rzuca kij lub sprzęt poza lodowisko będzie ukarany:

–karą za niesportowe zachowanie (10 min.)

e) Jeśli gracz przebywający na lodzie w dalszym ciągu obstaje przy zachowaniu, za które uprzednio otrzymał karę za niesportowe zachowanie, będzie ukarany:

–karę meczu za niesportowe zachowanie (KMNZ)

To chyba by było na tyle. Slavo, ściągnij sobie przepisy z strony pzhl ;)
Ostatnio zmieniony przez MT 5 Luty 2007, 11:13, w całości zmieniany 1 raz  

hakaan 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 5 Luty 2007, 11:11   

Do roboty ku.źwa a nie na internecie siedzieć... :wink:

woocash 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 5 Luty 2007, 11:12   

http://www.youtube.com/watch?v=QSI_Qlq2p3s - filmik autorstwa Damiano

Tak to wyglądało.

V@LDI 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 5 Luty 2007, 11:15   

qrcze, MT w takim razie na GKS T czeka zaległa kara za mecz z Naprzodem Janów :wink:

Odpowiedz do tematu