FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfer
Autor Wiadomość
Olo 
Super User !

Wysłany: 16 Luty 2008, 12:15   Transfer

Widze, ze Wielebny juz zadzialal.

Zlikwidowal strzelajacego boksa :) .

Gdzie my teraz :chlupp: bedziemy :zagadka: :cry: :wink:
jezeli to ma pomoc, to jestem za, a nawet przeciw :lol:

ale,ze awatary zlikwidowal, to :bambam:

kofa 
Moderator

Wysłany: 16 Luty 2008, 13:27   

przeciez avatary umieszczone na innych serwerach nie obciazaja transferu serwera na ktorym stoi forum, wystarczylo zlikwidowac upload avatarow na serwera forum

Alferek - konto nieaktywn
[Usunięty]

Wysłany: 16 Luty 2008, 15:57   

kofa masz rację ale sporo avatarów było z naszego serwera.
Na razie powyłączałem co się da i będę kontrolował logi.

Samo wejście w temat PLH to był transfer 130kB, wejście w temat Unii - około 120kB. Pozmiejszałem ilość postów i tematów na stronę

kamyk 
Super User !

Wysłany: 17 Luty 2008, 00:00   

Alf, jaki jest roczny koszt utrzymania forum?

AndRzeJ 
GodFather

Wysłany: 17 Luty 2008, 02:59   

Przyłączam się do pytania Głazalda, to raz. Po drugie przychylam się do uwagi Kofy.
Chyba avatary z obcych lokalizacji nie mają wpływu na transfer. Zawsze tak było i było
dobrze, więc w czym nagle problem... ano niestety w wątku Unii, gdzie przegadywali się
tyszanie z coniektórymi unitami i do tego każdy z nudów sprawdzał czy ten drugi już
odpowiedział na jego zaczepkę. Mam inny pomysł, może zostawić np te avatary w spokoju
a zacząć "rżnąć" każdy głupi, zaczepliwy post w danym wątku. Jestem pewien, że skończy
się ta głupia jazda i nie będzie trzeba stosować środków nadzwyczajnych. Już dawno
chciałem to wdrożyć w życie ale nie mam zamiaru wysłuchiwać zarzutów grona weteranów
..."jak śmiałem to zrobić???"

Nie chodzi mi nawet o same avatary tylko o to, że po prostu jest dość łyso w takiej
sytuacji.... a tak widząc kontem oka tyskiego diabła wiedziałem od razu, że np Marcin
zaczyna "wycieczkę" ;)

P.S. a żeby shoutbox generowal jakiś ruch, w to nie uwierzę. Średnio dwa, trzy wpisiki na dzień :?

[Usunięty]

Wysłany: 18 Luty 2008, 08:57   

Na razie jest nieźle z transferem i wierzę, że nie przekroczymy go w tym miesiącu.

Oto są główne powody zwiększonego transferu:
1. za długie wątki - obciąłem Unię i Tychy
2. za dużo postów na 1 stronie - zmniejszyłem do 15
3. za dużo wątków w spisie - zmniejszyłem
4. avatary z naszego serwera - podniosłem limit na życzenie MT i inni też to wykorzystali
5. podpiąłem pewien plik 3MB, który był w tym miesiącu 110x ściągany (już go zdjąłem)

po radykalnym wycięciu konfiguracji transfer spadł poważnie - z piątkowych 583.66 MB w niedzielę było już tylko 112.90 MB. Tak więc wygląda to rewelacyjnie.

Nie pytajcie o koszty funkcjonowania forum, bo to nie jest problemem. Kiedyś byś dużo większy ruch a transfer się mieścił. Nie ma sensu dopłacać jeśli w łatwy sposób można zaradzić problemom.
Po kolei będę włączał następne opcje, w tym shoutboxa.

Najchętniej widziałbym dowolne avatarki jako pliki zewnętrzne na www.imageshack.us. Wtedy byłaby to rewelacja.

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 18 Luty 2008, 14:46   

Takiej sciemy juz dawno nie widzialem. Alfer, przeszedles samego siebie. :)

[Usunięty]

Wysłany: 18 Luty 2008, 14:51   

a jednak zadziałało

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 18 Luty 2008, 15:44   

... i fakt, ze w piatek byly troche wazniejsze mecze nie ma nic wspolnego z zezartym transferem, tak? :)

[Usunięty]

Wysłany: 18 Luty 2008, 19:00   

ech te SuperJoty...
tu macie czarno na bioałym ilość kliknięć kontra transfer:

Odpowiedz do tematu