FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shery
28 Wrzesień 2014, 14:33
Hale lodowe
Autor Wiadomość
Lider 
Użytkownik na 50%

Wysłany: 28 Grudzień 2008, 22:49   

W ramach akcji "spalamy świąteczne kalorie" :D wybrałem się dziś z córką na ślizgawkę na lodowisko przy Siedleckiego w Krakowie. Jakoś do tej pory nie poskładało mi się aby być tam na meczu w tym sezonie (motywacja jakby mniejsza) ale w końcu udało mi się zobaczyć wyremontowaną halę od środka. No i muszę powiedzieć bezstronnie, że został odstawiony kawał dobrej roboty. Oczywiście na wszystko trzeba patrzeć przez pryzmat dotychczasowej budowli i miejsca w którym hala stoi. Więc trybuna od strony ul Siedleckiego jest wysoka i dość stroma, jeszcze wyższa jest trybuna za bramką od strony Hali Targowej. Fajnie wygląda trybunka VIP od strony torów, mogłaby być trochę większa ale tam i tak nic innego nie dałoby sie zrobić. Nie wiem jak wygląda sprawa zaplecza (sanitariaty, gastronomia, szatnie dla zawodników). Wejście na ślizgawkę jest jeszcze "po staremu" ale myślę ze jak zostanie dobudowana trybuna za drugą bramką i usunięty "kurnik" z zegarem to będzie już na prawdę fajnie. Madison Square Garden z tego nie zrobią ale, tak jak piszę, zrobiono kawał fajnej roboty. Szacunek. W końcu Cracovia nie musi się wstydzić hali w jakiej gra mecze. Inna sprawa to parking, którego nie ma ale z drugiej strony lodowisko w Krakowie jest w centrum więc problem z dojazdem z każdego miejsca w mieście jakby mniejszy. Na pewno wybiorę się na jakiś meczyk.

marcinksc 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 00:14   

Teraz trwają modły żeby miasto dało ostatnią część pieniędzy na 3 trybunę i wykończenie szatni, sanitariatów oraz wszelkich innych pomieszczeń. To co widziałeś to wszystko jest stan surowy.

stasiu 
Moderator

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 06:10   

marcinksc napisał/a:
To co widziałeś to wszystko jest stan surowy.

W szczegulnmości te TOY TOYE na zewnątrz hali :lol: :P

HCN64 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 21:41   

w szczególności dostęp zawodników do tych ToiToi . Popłakałem się ze śmiechu jak to widziałem, a chwile potem sie załamałem, że my mamy takie warunki (polski hokej)

marcinksc 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 21:54   

HCN64 napisał/a:
w szczególności dostęp zawodników do tych ToiToi . Popłakałem się ze śmiechu jak to widziałem, a chwile potem sie załamałem, że my mamy takie warunki (polski hokej)

Zawodnicy mają toalety w szatniach. TOI TOI, który stoi niedaleko szatni jest dla właścicieli budek handlowych. A od strony Siedleckiego kible sa na zewnątrz ponieważ jakoś je trzeba opróżniać, a w dodatku trochę zalatują więc niezbyt przyjemny zapach byłby wewnątrz.

Jak kiedyś miasto da kasę na dokończenie remontu to wszelkie sanitariaty i inne gady będą pod trybunami.

Lider 
Użytkownik na 50%

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 22:41   

Marcin, trzeba być dobrej myśli. Powiedziano A to trzeba powiedzieć B i remont skończyć.
A z innej beczułki, to naszej oświęcimskiej hali też przydałby się mały face-lifting :-) Bo czas jakby zatrzymał się 10 lat temu ...

PS. Wiem, wiem - kasa, Misiu, kasa ... :-/

marcinksc 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 29 Grudzień 2008, 23:12   

Lider napisał/a:
Marcin, trzeba być dobrej myśli. Powiedziano A to trzeba powiedzieć B i remont skończyć.
A z innej beczułki, to naszej oświęcimskiej hali też przydałby się mały face-lifting :-) Bo czas jakby zatrzymał się 10 lat temu ...

PS. Wiem, wiem - kasa, Misiu, kasa ... :-/

Na tą chwilę pieniędzy na dokończenie remontu niema. W budżecie przynajmniej ich niema.
Najgorsze że po tym wybuchu do dziś niema ogrzewania, częściowo prądu, a ostatnio jeszcze wody. Miasto kładzie lage na to i tyle. Wy to macie Amerykę w Oświęcimiu, a jak czasami jadę z małymi do Sanoka to się z szatni nie chce wychodzić. Jak pierwszy raz byłem z maluchami w Oświęcimiu i dali nam szatnię to większości rodziców szczęka opadła...

HCN64 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 30 Grudzień 2008, 16:34   

Cytat:
Zawodnicy mają toalety w szatniach

No to może była zajęta, bo 2 pod rząd tam szło skorzystać :)

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 28 Czerwiec 2015, 11:12   

http://www.lyzwy.net/lodowiska

Hopper85 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 8 Grudzień 2015, 17:30   

Wstepnie jako nowy witam wszystkich! :)

Mam kilka pytan, bo mimo ze temat przeczytalem caly to jednak posty w temacie dosyc stare wiec moglo sie cos zmienic. A ja szczerze mowiac do ekspertow polskiego hokeja nie naleze i w temacie az tak gleboko nie siedze.

Tak wiec:

W ilu hal / lodowiskow obecnie w kraju graja regularnie mecze seniorskie (ligowe) ? Ja wiem o :

1. Tychy
2. Katowice (- Janow)
3. Oswiecim
4. Jastrzebie
5. Krakow
6. Bytom
7. Opole
8. Sosnowiec
9. Opole
10.Nowy Targ
11. Sanok
12. Krynica
13. Debica
14. Warszawa
15. Torun
16. Gdansk
17. Lodz
18. Szczecin

Pisalem z glowy, takze kolejnosc przypadkowo. Sa to 18, liczba mala jak na tak duzy kraj, choc wiadomo jakie sa warunki. Wszedzie brak kasy a zazwyczajnie to hokej ma swoje miejsce gdzies za futbolem, zuzlem, koszykowki, handbalem(pilka reczna), siatkowki i pieron wie co tam jeszcze. Ale jednak cos mi tu nie pasuje ze tylko tak malo miast wyliczylem. <mysli>
Co z reszta? Chodzi mi o takie miasta jak ...
- Poznan ?
- Wroclaw ?
- Gorzow Wlkp ?
- Bydgoszcz ?
- Lublin ?
- Cieszyn ? (Podobno kiedys to klub Piast Cieszyn posiadal rowniez sekcje hokejowa ? )
Maja obecnie druzyny seniorskie? Jesli tak to maja swoje wstale Lodowiska na ktorych swoje mecze rozegraja?
- Sa moze jeszcze jakies inne miasta ktore wyzej nie wymienilem (brak wiedzy) ?? ?

Lodz juz wymienilem choc tutaj pare informacji brak. Na jakim lodowisku graja ? Bombonierka ?

Jeszcze co do Szczecina to na jakim lodowisku obecnie swoje mecze rozegra klub SKH Gryfy Szczecin ? W ´Lodogryf´ przy al.Wojska Polskiego czy w ´Lodowisko Szczecin´ przy ul.Botanicznej ? Czy ten pierwszy w ogole jeszcze istnieje ? Bo sprawdziajac ten adres na google-maps to pod tym adresie jakos nic nie wygladalo na lodowisko a same zwykle bloki/familoki mieszkancowe. No chyba ze adres przy al.Wojska Polskiego 127 sie nie zgadza ?

Jak temat wyglada w Bielsku ? Bo podobno mieli tam tez lodowisko wybudowac ?

Co do Katowic to z tego co mi sie udalo dowiedziedziec to obecnie HC GKS Katowice (GieKSa) druzyne seniorska nie ma i graja tylko juniory, w dodatku na Janowie lub nawet w Sosnowcu ? <szok> Jesli nic nie pomylilem ?

Czy jest jakas strona internetowa gdzie znajduje aktualny terminarz II.ligi (a tak naprawde 3.liga) ? To samo pytanie dotyczy juniorow U18, gdzie znajde ich terminarz ? Istnieje taka strona internetowa? Sam szukalem ale niestety strona zwiazku PZHL daje wiele do zyczenia a strony klubowe + strony klubowe na facebooku czesto albo nieregularnie albo nawet od lat prowadzone nie sa.

Byl bym bardzo wdzieczny na jakie kolwiek informacje !! !!!

To by bylo na tyle.

Pozdrawiam

ps.Aha jeszcze sorry za brak polskich liter + sorry za ew.bledy jezykowe w ortografii (choc staralem sie jak tylko moglem aby je omijac ale pewnie i tak troche tego jest) ale ja nigdy polskiej szkoly nie mialem, bo siedze od dziecka na emigracji. W domu rowniez nie bylo gadano w jezyku ojczystym. Wszystko sie nauczylem sam (i w sumie sie ucze do tej pory).

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 10 Styczeń 2016, 10:17   

Mała poprawka
http://www.hokej.net/pl/d...i-w-polsce/501/

Hopper85 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 12 Marzec 2016, 03:31   

Nic, czlowiek sie meczyl piszac przez ponad pol godziny tego jednego posta, minelo ponad 4miesiace a dalej ani jedna odpowiedz. No coz. :|

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 12 Marzec 2016, 04:18   

Zeby byc bohaterem, trzeba samemu sie zajac. Bohater ma ten sam zrodlosow, co bog. Tak, ze... tego... Zapraszam do klubu. :)

historyk hokeja 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 15 Marzec 2016, 22:33   

Wracamy do historii. Pytanie raczej do mlodychkibicow. Czy w I lidze gral kidykolwiek klub reprezentujacy nie miasto, a wies? <rotfl>

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 16 Marzec 2016, 10:26   

Orzeł Baniocha (Wiocha koło Góry Kalwarii) i jakiś klub ze Śląska

Odpowiedz do tematu