FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
CZECHY - EXTRALIGA
Autor Wiadomość
Petrik 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 11 Luty 2005, 18:56   

No ladnie, ladnie, od kilku miesiecy studiuje wlasnie w Brnie i do tej pory nie poszedlem na mecz, ale niedlugo konczy sie sesja i zarowno runda zasadnicza I. ligi i rozpoczna sie play-off'y - mam nadzieje, ze Rondo bedzie zapelnione po brzegi, zreszta Kometa bedzie zmagala sie z HC Usti n/Laba (malutka dygresja - nie wystepowal w tym klubie Marmurowicz? - nie jestem tego pewien...) wiec hokeisci z stolicy Moraw beda mieli twardy orzech do zgryzienia...
I jak ci sie podobal poziom czeskiej pierwszej ligi, wielebny adminie :P ?

Alferek - konto nieaktywn
[Usunięty]

Wysłany: 11 Luty 2005, 21:18   

Pertiku mecz był bardzo interesujący i poziom średniaków 1 ligi czeskiej był moim zdaniem lepszy niż niejeden mecz czołówki naszej ekstraklasy.
Moskal z Baranykiem w Polsce byli wyrózniającymi się graczami a w meczu na którym byłem nic wielkiego nie pokazali (choć zaliczyli obaj po asyście). Baranyk miał dwukrotnie 100% sam na sam i nie pokonał bramkarza Ołomuńca.
Tempo meczu niesamowite, pierwsze 4 bramki (było wtedy od 2:0 do 2:2) padły po frajerskich błędach obrońców, badź też bramkarza gości. Myślę, że niejedna polska drużyna chciała by mieć w składzie Cernego, Appela, Fadrnego, czy też nawet Sedlaczka, którego solówka była świetna.
Mimo, ze mecz był praktycznie o pietruchę (choć derby Moravy), to na trybunach było 2161 widzów (ten "1" to ja :D). Piwko się lało hektolitrami, do tego Becherovka, kiełbaski i inna zagrycha. Jakoś kurna chata w Czechach można a u nas prohibicja.

poczytaj relację z meczu: http://www.hc-kometa.cz/zapas.asp?ID=48
no i gorąco polecam, choć w play offach Kometa nie ma szans.
A Ołomuniec pod wodzą Karela Suchanka :D:D:D nic nie pokazał poza 1 tercją.

No i byłem na meczu w czapce i szaliku Unii - takie same brawy, biało-niebieskie jak Komety. Kibice dziwili się skąd się taki tak daleko zjawił :) ale cieszyli się, że kibicowałem miejscowym.
Kibice gości też byli (w sile około 20 osób). Weszli normalnym wejściem w swoich barwach, nie było żadnych bluzg, nikt ich nie zaczepiał. Owszem mieli wydzielony sektor za bramka ale na tym sektorze było też kilkunastu miejscowych.
Ochroniarzy jak na ponad 2000 ludzi to może było z 10 na całe lodowisko. Doping był żywiołowy, kulturalny, choć nieco po sędziach się przejechali.
Oczywiście "oprawy" a la Tychy nie było, bo i po co? Wystarczył doping a la Toruń.

bragiel
[Usunięty]

Wysłany: 11 Luty 2005, 22:59   

Niestety w tym sezonie w czeskiej 1 lidze fatalnie spisuje się HC Slezan Opava-moja ulubiona druzyna z tej klasy rozgrywkowej w Czechach.Mają ledwie 47 punktów .Ostatnio fatalny mecz i porażka 3-0 z zajmującym ostatnie miejsce zespołem z Piska.Szkoda.

sim
[Usunięty]

Wysłany: 11 Luty 2005, 23:29   

hmm ja w tym sezonie odwiedzam stronke Havirov Panthers bo tam gra Pavel Marecek, który ma do nas przyjechać, z tego co widzialem to zdobył na razie 12 pkt.

a co do Opavy to mi sie też dobrze kojarzy bo stamtąd przyszedł do nas Jan Novotny i coś sypnęło medalami :)

Petrik 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 12 Luty 2005, 20:01   

No i w koncu poszedlem na mecz, Kometa grala wlasnie z Opava...bylem dosyc zaskoczony roznica miedzy gospodarzami i goscmi, nie tylko ze Kometa pokonala Opave 6-1 ale takze (jesli dobrze pamietam) Baranyk zaliczyl dwa gole :aplauz:, doping niby huragan, cala hala spiewala, bluzg sobie nie odpuscili ("Opavsky ..rvy..."), natomiast zawiedli mnie sedziowie, pozwolili na dosyc twarda gre...Opava zagrala dosyc slabo, praktycznie nie zagrozili bramce Malacza, pozwalali na popisy kombinacyjne przeciwnikom...
Siedzialem obok goscia, ktory zabral ze soba troje dzieci (mniej wiecej piecioletnia dziewczynke i dwoch chlopakow) i oczywiscie spotkawszy kolegow popil z nimi "troche" :chlupp: i pozniej (zaczelo sie w polowie drugiej tercji) bedac, i tutaj zastosuje odpowiednie okreslenie naukowe, na gazie krzyczal, spiewal "Dziesiec, dziesiec..." dzieciaki byly widocznie zaskoczone zachowaniem ojca :)
Fajnie bylo, nie moge doczekac sie play-off'ow...
Aha, jednej rzeczy nie potrafie zrozumiec - napoje w kioskach sprzedaje sie w szklanych butelkach!!

[Usunięty]

Wysłany: 12 Luty 2005, 20:40   

No widzisz: to ja aż z Polski musiałem jechać, żeby Cię na mecz namówić.
Na stronie Komety napisali, że Baranyk zaliczył hattricka.
Jakaż metamorfoza w stosunku do poniedziałku, gdzie mu brakowało szczęścia.

Slavo 
Użytkownik na 80%

Wysłany: 12 Luty 2005, 20:41   

Alferek napisał/a:

Kibice gości też byli (w sile około 20 osób). Weszli normalnym wejściem w swoich barwach, nie było żadnych bluzg, nikt ich nie zaczepiał. Owszem mieli wydzielony sektor za bramka ale na tym sektorze było też kilkunastu miejscowych.
Ochroniarzy jak na ponad 2000 ludzi to może było z 10 na całe lodowisko. Doping był żywiołowy, kulturalny, choć nieco po sędziach się przejechali.
Oczywiście "oprawy" a la Tychy nie było, bo i po co? Wystarczył doping a la Toruń.

Ty masz jakiś ko :P mpleks Tychów, gdyby na Unii coś takiego było jak w Tychach to pewne miałbys inne podejście do tego, a że w Tychach było pare serpentyn to odrazu be. Żeby krytykować trzeba coś najpierw zrobić na swoim podwórku
Ostatnio zmieniony przez Slavo 12 Luty 2005, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  

bragiel
[Usunięty]

Wysłany: 12 Luty 2005, 21:37   

Opava niestety znowu przegrywa.Juz tylko siedem punktów przewagi nad Piskiem.Ale mam nadzieje że utzrymają przewage i nie spadną -bo Opava to najblisze miejsce gdzie moge oglądac dobry hokej-bo mieszkam przy czeskiej granicy i blizej mi do Opavy niz gdziekolwiek indziej w Polsce.

[Usunięty]

Wysłany: 12 Luty 2005, 22:22   

a propos kiompleksu Tychów to Slezan może spaść jak tak dalej będzie go Hulva trenował ;)

Slavo 
Użytkownik na 80%

Wysłany: 12 Luty 2005, 22:36   

No cóż Hulva no comment, dwa razy zabierał się do trenowania Tychów i dwa razy mu nie wyszło, ale w ostatnich latach wielu było fachowców w Tychach choćby nawet Siergiej Wojkin :D który sprowadził super napastnika Walerego Panina :P

Bzik77 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 25 Lipiec 2005, 15:18   

http://www.hcwerk.cz/ sa tu informacje o marcinie Koluszu w Trincui O Romanie Tomasie w tym klubie. Trzeba tylk znać przyanjmniej podstawy czeskiego lub słowackiego :D

Bzik77 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 27 Lipiec 2005, 10:42   

w dniu wczorajszym Sprata Praga (w barwach której wystąpił Mikołaj Łouski) pokonała- České Budějovice 6:0, Trinec (z Marcinem Koluszem) pokonał na wyjeździe 4:2 Havířov Panthers.

Przemas 
Super User !
sympatyk-entuzjasta

Wysłany: 28 Lipiec 2005, 09:27   

http://www.hcsparta.cz/clanek.asp?id=1949

Zdjecie: Mikolaj Lopuski w sparingu z Ceskimi Budejovicami.

Bzik77 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 28 Lipiec 2005, 12:22   

ten link ( http://www.hc-vsetin.cz/clanek.asp?ID=1571 ) powinien zainteresować tyskich kibiców. Krótki filmik z treningi HC Vsetni w barwach którego trenuje wasz ulubieniec R.Bacul.

MARSCH
[Usunięty]

Wysłany: 15 Sierpień 2005, 19:47   

Bzik77 napisał/a:
w dniu wczorajszym Sprata Praga (w barwach której wystąpił Mikołaj Łouski) pokonała- České Budějovice 6:0, Trinec (z Marcinem Koluszem) pokonał na wyjeździe 4:2 Havířov Panthers.

Mikołaj Łouski hraje je teď na hostování ze sparty v Ústí nad Labem.... hraje dobře, ústí chce postoupit do extraligy.

HC Berounští Medvědi - HC Slovan Ústí nad Labem 3 : 7 (2:2, 1:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 19. Šinágl, 20. Novotný, 25. Filip - 3. Antoš (Kloz, Fink), 18. Antoš (Kloz, Fink), 31. Slížek (Mazanec), 47. Lopuski (Buďa, Kuchler), 47. Antoš (Fink, Kudrna Jan), 51. Pavlas, 59. Lopuski (Zápotočný).

Ústí pak hrálo ještě dva zápasy, tam ale Mikołaj neskóroval.

Odpowiedz do tematu