FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Walkowery.

Kolejki powinny byc wystawiane na pare dni wczesniej, a brak skladu powinien oznaczac walkower.
Zgadzam sie
85%
 85%  [ 12 ]
Nie zgadzam sie
14%
 14%  [ 2 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 11 Grudzień 2008, 19:32   Walkowery.

Ponoc przed sezonem byly jakies rozmowy na temat wstawiania skladow z poprzedniej kolejki. Tak przynajmniej to rozumie, bo osobiscie nie przypominam sobie zadnych dyskusji, ani decyzji w tym temacie, wiec pewny byc nie moge. Widzialem, ze niektorzy prosili Setha o to, zeby im wstawil sklad z poprzedniej kolejki, ale to ponoc jest w tej chwili regula.

Wg mnie narobiliscie bagna i w nastepnym sezonie nalezy wrocic do wczesniejszych zasad. Kolejki powinny byc wystawiane na pare dni wczesniej, a brak skladu powinien oznaczac walkower. Dzis jest dobry moment do tego, zeby pokazac, ze obecny system sie nie sprawdza.

1. Po podliczeniu ostatnich spotkan na pierwsze miejsce wskocza Fachowcy. Veteran bedzie drugi, bo ma gorszy stosunek bramek. Kilka kolejek wstecz Veteran nie mial skladu na mecz i otrzymal walkowera w postaci 2-12. Gdyby walkower byl 0-5, Veteran bylby dzis liderem. Liderowanie, liderowaniem... A gdybym sie z Fachowcami bil o miejsce w play offs i przechlapal przez ten walkower 2-12???

2. Jesli na koncu sezonu Czubel bedzie mial z Mama rowna ilosc punkow, to nawet jesli w bezposrednim meczu znokautuje rywala 18-0, to i tak go nie przejdzie, bo w tej samej feralnej kolejce #25 dostal walkowera w wysokosci 1-19.

3. W tej chwili nie ma sensu juz myslec o tabelach wczechczasow Fanligi, czy rekordach, bo najwyzsze zwyciestwa i porazki to wyniki sztuczne, nie majace nic wspolnego z decyzja gracza.

4. Na koniec najwazniejsza sprawa. Wystawiam na poczatku sezonu sklad L. Laszkiewicz, Skutchan, Baranyk, Csorich, Jakes, Radziszewski i w zasadzie nie musze sie do Fanligi logowac, bo wiem, ze ta szostka zapewni mi miejsce w play offs.

Kto sie nie zgadza, niech sie ujawni. Chetnie go zleje w Fanlidze. :)
Ostatnio zmieniony przez SuperJ 11 Grudzień 2008, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  

thibi 
Moderator

Wysłany: 11 Grudzień 2008, 19:59   

święte słowa ..
MÓWIMY MIE FANLIGOWYM OBIBOKOM

Seth 
Moderator

Wysłany: 11 Grudzień 2008, 23:22   

Jacku zgadzam sie, jesli chodzi o kolejki :oops: , to wiem i popracuje na nad tym, co do pozostalych punktow tez ogolnie sie zgadzam :) , jednak jak wiesz kazdy kij ma dwa konce :wink: , chocby w przypadku skladow, nigdzie nie ma mowy ze narzucany jest sklad z poprzedniej kolejki, to poprostu zalezy od osoby czy woli oddac mecz czy chociazby powalczyc (a moze sie uda) - osoba jest swiadoma tego posuniecia. Gdyby dany zawodnik zareagowal przed podliczeniem kolejki ze nie chce skladu z poprzedniej kolejki to ustawiam mu wtedy czyste 0-5.

PS. Fanliga jest dla fanligowcow wiec jak zadecydujecie tak bedzie :)

kamyk 
Super User !

Wysłany: 11 Grudzień 2008, 23:26   

Jacek, dletego ja juz nie gram w FL...

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 12 Grudzień 2008, 02:54   

Sethu, jesli jestem w stanie dac Ci znac przed meczem, ze nie mam skladu i chce z poprzedniej kolejki, to znaczy, ze wiem, ze jest mecz i wiem, ze mam wystawic sklad. Czyli to tak samo, jakbym wszedl i sobie sklad ustawil sam. Jest decyzja gracza, wiec nie ma walkowera.

Tu mowie o sytuacji, kiedy nie ma decyzji gracza i jest walkower. Administrator automatycznie kieruje sie regula, ze w przypadku braku skladu daje ten z poprzedniej kolejki. Wychodzi na to, ze Czubel wystawia caly Sanok, ktory akurat gra w Krakowie. Mnie jeszcze mozna by posadzic o fanatyczny lokalny patriotyzm, zeby taki manewr zrobic, ale Czubla nie.

Walkower powinien byc walkowerem. Uwazam, ze od nastepnego sezonu powinnismy wrocic do 0-5. Po to jest ta ankieta. Osobno nalezy rozpatrzec sprawe ustawiania kolejek na tyle wczesniej, zeby nikt nie mial problemu z ustawieniem skladu. Ja wiem, ze masz z tym zapiernicz i na pewno powinienem troche usprawnic system. Slabosci i zawilosci bazy danych trzeba atakowac w ich zarodku, a nie latac zmianami regulaminowymi.

MT 
Moderator

Wysłany: 14 Grudzień 2008, 04:11   

Zgadzam się.

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 19 Grudzień 2008, 19:40   

Z glosow wynika, ze mamy bezwzgledna wiekszosc. Trzeba tylko ustalic czy jedynie fanligowcy glosowali.

Na razie mam tak:

ZA:
SuperJ
Thibi
MT
Variat
Hornet (?)
Frasier
V@ldi
Ted
Susel
Facho
Witnia

KONTRA:
Ostatnio zmieniony przez SuperJ 24 Grudzień 2008, 13:46, w całości zmieniany 4 razy  

Frasier 
Użytkownik na 100%
F. symbolem Fachowca

Wysłany: 19 Grudzień 2008, 22:38   

Ja też jestem za. Zawsze gdy nie mogę wyslac skladu przez Internet, wysylam go Sethowi sms-em.

Fanligowym obibokom i Fanligowym obrażalskim mówimy nie.

Susel 
Moderator
Wodolej

Wysłany: 20 Grudzień 2008, 08:49   

też byłem za .

Ted
Użytkownik na 0%

Wysłany: 20 Grudzień 2008, 09:04   

bylem za ...

kamyk 
Super User !

Wysłany: 20 Grudzień 2008, 14:20