FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shery
28 Wrzesień 2014, 14:49
Jakość sędziowania....

Czy uważasz, że sędziowanie w PLH i I Lidze jest:
bardzo dobre
5%
 5%  [ 2 ]
dobre
11%
 11%  [ 4 ]
przeciętne
37%
 37%  [ 13 ]
słabe
37%
 37%  [ 13 ]
naganne
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
Bodzio 206 
Użytkownik na 80%

Wysłany: 12 Marzec 2009, 07:18   

Opóżnianie gry w PLH jest gwizdane, jeżeli zawodnik broniący się wyrzuci krążek poz lodowisko z włąsnej tercji oobronnej. Wyjątek stanowi boks zawodników.

PS; Co do tego, jak gwizdają to bywa różnie, 2 lub 3 mecz między Podhalem, a GKS'em zawodnik GKS wyrzucił tak krążek, że ten uderzył o dach. Sędzia kary nie nałożył, ale najlepsze było tłumaczenioe Czerkawskiego:
Krążek uderzył w konstrukcje dachową, więc poza lodowisko nie wypadł

Olo 
Super User !

Wysłany: 12 Marzec 2009, 07:36   

tez to zauwazylem, ale co zrobic.

Pomijajac faworyzowanie jednej badz drugiej druzyny w gwizdaniu, to najbardziej wkurza mnie brak konsekwencji, raz sie gwizda przewinienie, a za chwile to samo przewinienie sie 'nie widzi".

Zaba 
Moderator

Wysłany: 12 Marzec 2009, 07:37   

MT napisał/a:
Ależ ja nie mówię, że tak nie jest. Tyle tylko, że sam fakt, że tak jest w suplemencie do przepisów wydanym w 2007 roku (z którym z chęcią bym się zapoznał) nie oznacza jeszcze, że tak to jest gwizdane na naszych taflach.

Marcin nie wiem czy pamiętasz sezon 2006/07. Jak na polskich taflach po wprowadzeniu zminan przepisów dochodziło do komicznych sytuacji, że zawodnicy lądowali na karach np. po próbach przejęcia krążka (np. przy próbie wyprowadzania kontry przez przeciwnika), który po takiej próbie lądował poza taflą... Dochodziło do jeszcze bardziej komicznych sytuacji że... zawodnik lądował na ławce kar za... wystrzelenie krążka poza pleksi podczas... nieudanego strzału na bramkę... Dlatego dość szybko zmieniono ten przepis. Nie pamiętam czy jeszcze w 2006 czy z początkiem 2007 roku... Suplement oczywiście obowiązujena polskich lodowiskach i przynajmniej na naszym lodowisku nie spotkałem sie z błędnym jego stosowaniem. Jeśli do bezpośredniego wybicia dochodzi z tercji obronnej zawsze nakładana jest kara (wyjątek stanowi opisana wcześniej sytuacja wstrzelenia krążka do boksów zawodników), jeśli z pozostałej cześci kary nie ma...
W wydanym suplemencie opisano również kilka przypadków interpretacji przepisu na podstawie wybranych przypadków na lodzie...
przepisy i zmiany przepisów
Suplement 2006/07

focus 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 12 Marzec 2009, 10:32   

Czemu służą ciągłe zmiany przepisów??

Skoro nie nadążają za nimi primo i co najważniejsze sędziowie, secundo zawodnicy tercio Kibice?

Przecież ma to wpływ na frustrację każdego z wymienionych elementów widowiska.

Dla mnie to jest śmieszne.

A odnośnie finałów PLH szkoda, że nie przeszedł pomysł sędziowania przez arbitrów niezależnych z Czech lub słowacji. No chyba że Polskie przepisy są inne od międzynarodowych ale jęli tak jest to już całkowita paranoja.

J.Ruutu 
Użytkownik na 20%
hokejarz-amator

Wysłany: 12 Marzec 2009, 19:51   

"Arbitrzy niezależni" z Czech lub Słowacji mają teraz również sporo zajęć. Poza tym skąd wiadomo że byliby tak bardzo "niezależni" ?

Ogólnie co do sędziowania to powtórzę to co zwykle przy takiej okazji - prawie wszyscy tu (i nie tylko tu) zgadzają się że ligę mamy słabą (coraz słabszą nawet w/g niektórych), zawodników przeciętnych itp. A jednocześnie chcieliby żeby tym przeciętnym zawodnikom w tej słabej lidze sędziowali jacyś super sędziowie. A skąd niby oni mieliby się brać ? Są tacy sami jak cała liga i tyle. Jak zawodnik z 2 metrów nie potrafi strzelić w światło bramki czy przyjąć krążka na backhand to jest nic ale jak sędzia nie zauważy półmetrowego spalonego to k..., złodziej i w ogóle samo zło. Dajcie spokój :mrgreen:

Zaś każdy kto tutaj rzuca kamieniem w sędziów niech najpierw spróbuje posędziować choćby swoim kolegom - amatorom. Zobaczy wtedy jaki to miód. Ja nawet nie mam zamiaru próbować - 1000 razy bardziej wolę grać.

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 12 Marzec 2009, 23:40   

focus napisał/a:
A odnośnie finałów PLH szkoda, że nie przeszedł pomysł sędziowania przez arbitrów niezależnych z Czech lub słowacji. No chyba że Polskie przepisy są inne od międzynarodowych ale jęli tak jest to już całkowita paranoja.

Przepisy IIHF obowiązują we wszystkich federacjach w niej zrzeszonych.

Jeżeli chodzi o zatrudnienie sędziów z Czech czy Słowacji to powiedz mi w jaki sposób znależc 70 sędziów na PO w Polsce ?? Pamiętaj że obsada sędziowska nie kończy się na tych co występują na lodzie. Są jeszcze sędziowie bramkowi, stolikowi, protokolanci, razem na jeden mecz około 10 osób.

Zaba 
Moderator

Wysłany: 13 Marzec 2009, 07:48   

Następny co widzi protokolantów ;) To już wiem o czym z Olem dyskutujecie przy... zakrapianych dyspytach ;) Mecz sędziuje dokładnie 10 sędziów....

Olo 
Super User !

Wysłany: 13 Marzec 2009, 08:02   

Ropucho, znowu sie czepiasz :wink:

Bodzio 206 
Użytkownik na 80%

Wysłany: 13 Marzec 2009, 08:17   

Poprostu sędziom brakuje "teori" i "praktyki". Bo co to za sędzia, co po zwykłym kursie może gwizdać?? Nie jeżdzą na kursy po europie, nie ma wymiany, nie maja styczności z światowym hokejem, to potem tak jest. Inna sprawa, że Ci co sędziują mecze Mistrzostw Świata różnych dywizji.....zbierają dobre noty i tam układów nie ma.

Sędziowanie w Polsce jest słabe, ale nie tak jak widzą to kibice. Poprostu sami się nakręciliśmy tak, że nawet jak sędzia dobrze gwizda.....to my tego nie widzimy, tylko twierdzimy, że gwizdał na swoim poziomie, czyli błędy się mu zdarzały ale nie aż tak tragiczne.

Susel 
Moderator
Wodolej

Wysłany: 13 Marzec 2009, 11:46   

Żaba - 11 sędziów :P
eMTi - może to dziwne ale na meczach które widziałem kary za wystrzelenie były tylko jak to zdarzen9e miało miejsce w tercji obronnej ;)

Susel 
Moderator
Wodolej

Wysłany: 13 Marzec 2009, 11:53   

Aha i nie protokolant misie kolorowe tylko sekretarz zawodów ;)

kamyk 
Super User !

Wysłany: 13 Marzec 2009, 12:16   

Susel napisał/a:
Żaba - 11 sędziów :P

kurcze, w noznej to jest tylko 4 plus obserwator do łapowy, a tu az 11?? ;) :P

Zaba 
Moderator

Wysłany: 13 Marzec 2009, 13:11   

Hm... 11 licząc 4 głównych? ;)
Bo ja sie doliczyłem
3 - lód
2 - bramkowi
2 - kary
1 - czas
1 - sekretarz
1 - spiker
Dla mnie 10... bo Kwalifikatora nie licze :P

Olo 
Super User !

Wysłany: 13 Marzec 2009, 13:19   

Susel napisał/a:
Aha i nie protokolant misie kolorowe tylko sekretarz zawodów ;)
ale wypelnia taki druczek co sie zwie protokol, wiec sie w........cie, ja go tak bede nazywac, i jush :P :)

MT 
Moderator

Wysłany: 13 Marzec 2009, 13:29   

Zaba napisał/a:
Hm... 11 licząc 4 głównych? ;)
Bo ja sie doliczyłem
3 - lód
2 - bramkowi
2 - kary
1 - czas
1 - sekretarz
1 - spiker
Dla mnie 10... bo Kwalifikatora nie licze :P

Wg aktualnych przepisów 4 na lód (2 głównych + 2 linowych) w PLH od tego play-off.

Ciekawa fotka z naszej strony, dotycząca sytuacji z wczorajszego meczu:

Linia bramkowa i ręka Radziszewskiego:

W zamieszaniu pod bramką Cracovii wpada gol dla GKS. Sędzia bramkowy zapala czerwone światełko. Piotrek Sarnik cieszy się po zdobyciu bramki. Sędzia główny wskazuje prawidłowo zdobytego gola. Radziszewski wkłada rękę za linię bramkową i wyrzuca krążek.

Sędzia główny zmienia swoją decyzję i anuluje zdobytą bramkę oraz ZARZĄDZA RZUT KARNY za wybicie krążka z pola bramkowego ręką.

Jakieś komentarze?
Ostatnio zmieniony przez MT 13 Marzec 2009, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu