FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shery
28 Wrzesień 2014, 14:49
Jakość sędziowania....

Czy uważasz, że sędziowanie w PLH i I Lidze jest:
bardzo dobre
5%
 5%  [ 2 ]
dobre
11%
 11%  [ 4 ]
przeciętne
37%
 37%  [ 13 ]
słabe
37%
 37%  [ 13 ]
naganne
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
focus 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 00:30   

Zaba napisał/a:
Co się na świecie nie zdarza? Sorry ale jeszcze mało macie do czynienia z Polskim hokejem w Opolu z całym szacunkiem ... Czy Tobie się wydaje, bo tak to brzmi z Twoich postów, że to sędzia się sam wyznacza na sędziowanie konkretnych meczów? Albo ze powie... a tego meczu nie sędziuje bo... w tej grupie gra z dużyną z mojego miasta....

Żaba sorry ale skoro Opole i Polska są dla Ciebie całym światem to tak troszke zalatuje szlachtą zaściankową lub którymś niższym stanem. Mówię na świecie, żadna federacja nie wyznaczy sędziego z miejscowości w której gra dany zespół w grupie. To tak jakby w Toruniu mecz Polski z Ukrainą sędziował Włoch. Czujesz ten zgrzyt czy dalej uważasz, że wszystko jest OK?

Dlaczego w dyskusji nie używasz argumentów merytorycznych tylko argumentów ad persona atakując cale moje miasto? I pytam ponownie z jakiego powodu próbujesz publicznie robić ze mnie durnia? Nawet dziecko wie, że sędzia sam siebie nie wyznacza, a robi to wydział sędziowski który powinien działać tak aby nie było wątpliwości.

Nie wiem jak doliczyłeś się 7 miejscowych, jeśli uznasz za stosowne możesz mi wytłumaczyć. Jeśli tak jest jest to niezgodne z 321 punktem przepisów gry w hokeja:) no ale nic, nie każdy czyta przepisy.

Zaba 
Moderator

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 07:45   

Witam,
Przede wszystkim moim zamiarem nie było obrażanie kogokolwiek a w szczególności Ciebie czy o zgrozo Opola. Jeśli tak to odczułeś to przepraszam...
focus napisał/a:
... Mówię na świecie, żadna federacja nie wyznaczy sędziego z miejscowości w której gra dany zespół w grupie. To tak jakby w Toruniu mecz Polski z Ukrainą sędziował Włoch. Czujesz ten zgrzyt czy dalej uważasz, że wszystko jest OK?.

No i tu raczej pozostaniemy przy odrębnym zdaniu w tej kwestii. Sorry nie czuje zgrzytu... Co więcej, uważam że takie sytuacje mają miejsce w wielu przypadkach. Sędziowie to profesjonaliści i nie widzę żadnych przeciwwskazań przeciwko istnieniu sytuacji przez Ciebie opisanych... Dlatego ja już kończe dyskusje w tym temacie bo wiecej już się chyba nie da napisać...
focus napisał/a:
... Dlaczego w dyskusji nie używasz argumentów merytorycznych tylko argumentów ad persona atakując cale moje miasto?
Tylko jakie argumenty masz na myśli, skoro ciągle powtarzasz o kwestiach moralnych? ;)
focus napisał/a:
... Nie wiem jak doliczyłeś się 7 miejscowych, jeśli uznasz za stosowne możesz mi wytłumaczyć. Jeśli tak jest jest to niezgodne z 321 punktem przepisów gry w hokeja:) no ale nic, nie każdy czyta przepisy.

Czy ja czytam regulaminy czy nie... :) Nieważne... Można przeczytać tysiąc książek i nic z nich nie zrozumieć...
Pytasz o sędziów miejscowych:
sędzia bramkowy - 2 osoby
sędzia kar - 2 osoby
sekretarz
spiker
sędzia czasowy
do tego masz jeszcze sędziego wideo (z tego co wiem to jeszcze niekoniecznie zawsze funkcję tą pełni sędzia z licencją)

Naprawdę Focus ja Cię personalnie nie atakuję ;)

Olo 
Super User !

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 07:59   

Focus,
daj sobie na luz - Zabson jeszcze jest sfrustrowany ;) , ze juniorzy z Unii przegrali "nawet" z Janowem, a w MP CLJ wypadli baardzo cieniutko ;) :P - a Ty jeszcze atakujesz sedziego z OSW.

Nie pierwszy i pewnie nie ostatni to mecz, w ktorym sedziowie wypaczaja obraz lub pomagaja tylko jednej druzynie.

Zabo,
Co do profesjonalizmu naszych gwizdaczy, to bym sie tak nie wyrywal. przez 90 % meczu gwizdaja poprawnie, a pozniej podejmuja jedna bzdurna dezyzje, ktora jest natychmiast komentowana (gwzdami, okrzykami, itp.tid), co doprowadza ich do popelniania jeszcze wiekszych bledow. Ale bardzo czesto jedna taka wlasnie decyzja odmienia obraz meczu.
A to, czy dany sedzia jest z tego lub innego osrodka, masz racje nie powinno miec znaczenia, ale niestety, w naszych realiach ma. Gdzies z tylu glowy pozostaje to cus, co pozwala lagodniejszym okiem oceniac gre jednej druzyny, a bardzej surowym drugiej - kibicom to bardzo przeszkadza, a pasiaki uwazaja, ze nie popelnili bledu.

Zaba 
Moderator

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 08:07   

Olo ;)
Pisząc o profesjonaliżmie... miałem na myśli sędziów ogólnie a nie... polskich "sędziów" ;)
Wogóle moje zdanie może być nieobiektywne bo... przyjaźnie się z wieloma z nich ;)

kamyk 
Super User !

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 09:37   

MT napisał/a:
Przecież to klub utrzymujący się w lwiej części z miejskich pieniędzy, przeznaczonych na stypendia dla młodzieży (samorząd lokalny nie może finansować bezpośrednio seniorskiego sportu wyczynowego wg Ustawy o finansach publicznych).

MT, glupiego udajesz?? Strasznie plytko informacje sprawdzasz... Jesli sadzisz, ze uda sie zbudowac budzet druzyny seniorskiej hokeja, opierajac sie w glownej mierze, na tym co miasto daje (ok. 230 tys. zł na cały oswięcimski sport), to ja nie ma wiecej pytań...

Ja wiem, ze uwielbiasz wbić szpile każdemu na temat Unii, ale czasami to rece opadaja...

Olo 
Super User !

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 10:01   

kamyk napisał/a:
...(ok. 230 tys. zł na cały oswięcimski sport)...
ile z tego Motylia kasuje ;)

Zaba 
Moderator

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 10:34   

Olo ;)
Otylia jest (pochodzi) z Pałacu Katowice... Z Oświęcimia jest (był) Paweł Korzeniowski ;)

focus 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 15:22   

Dobra, Żaba przyjmuję zakończenie tematu. Patrz jednak proszę przez to jak jest a nie jak powinno być.

Mam wrażenie że po części obaj jesteśmy idealistami ale patrzącymi z nieco innej strony.

Jeśli z tego co napisałem wynikało, że zarzucam Ci brak znajomości przepisów to przpraszam nie było to moim celem. Wiem, że znasz je lepiej ode mnie. Bardziej chodziło mi o to, że kibice nie czytają i mają pretensje czasem niesłuszne.

Jako wyjaśnienie argumenty moralne nie są personalnymi, gdyż nie dotyczą osoby a zachowania.

Kończąc powiem tylko, że bardzo bym chciał aby w naszym PZHL-u było tak jak mówisz tzn. pełen profesjonalizm.

Pozdrawiam wszystkich i jeśli kogoś uraziła moja dyskusja to przepraszam.

Olo 
Super User !

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 15:41   

Focus,
nie kajaj sie az tak bardzo.
Na tym forum jest duzo "idealistow - indywidualistow" (zeby nie napisac indywiduum ;) ), w koncu hokej w Polsce to elitarny sport :P

MT 
Moderator

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 17:19   

kamyk napisał/a:

MT, glupiego udajesz?? Strasznie plytko informacje sprawdzasz... Jesli sadzisz, ze uda sie zbudowac budzet druzyny seniorskiej hokeja, opierajac sie w glownej mierze, na tym co miasto daje (ok. 230 tys. zł na cały oswięcimski sport), to ja nie ma wiecej pytań...

Kamyk, uświadom mnie w takim razie, jaki był budżet Unii w zeszłym sezonie. O przyszłym chwilowo nie mówmy, bo jeszcze nie ma nic pewnego.

Zapewne wiesz również, jaki procent miejskich pieniędzy przeznaczonych na sport kwalifikowany został przeznaczony na hokej (utrzymanie lodowiska oraz stypendia i nagrody dla zawodników TH Unia).

Następnie z łatwością porównamy te dwie kwoty i wyjdzie nam, czy miejskie pieniądze stanowiły lwią (czytaj: sporą) część budżetu Unii.

kubaaa_osw 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 17:32   

MT może złóż donos do prokuratury jak Ci to przeszkadza....a poza tym w tamtym sezonie kasę dawało wiele różnych(małych) firm...

MT 
Moderator

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 17:55   

kubaaa_osw, ja nie twierdzę, że dawanie przez miasto pieniędzy na bądź co bądź elitarny sport, jakim jest hokej jest złe. Większość klubów ma jakieś "wspomaganie" ze strony miasta które reprezentuje, np. w Tychach GKS korzysta z lodu za symboliczną opłatą a jeśli coś ugra (medal, PP) to miasto daje nagrodę.

Nie rozumiem natomiast, dlaczego Kamyk wypiera się, że miasto daje sporą cześć budżetu Unii. Przecież wszyscy wiedzą, że zawodnicy tego klubu dostawali w zeszłym sezonie stypendia z pieniędzy miasta. Nawet, gdyby to było po 500 zł na łebka (miesięcznie, przez 9 miesięcy lipiec-marzec) to przy 20 zawodnikach daje to niebagatelną kwotę 90 000 złotych w sezonie.

Do tego dochodzi lód - nie sądzę, żeby Unia płaciła po 1000 zł za godzinę użytkowania lodowiska i zaplecza (cena ze strony MOSiR Oświęcim). Szybko skończyła by się jej kasa...

To mało Unia dostawała, jak na pierwszoligowy klub? Jasne, że nie, nawet jak na ekstraklasę. Ja bym tam chciał, żeby GKS dostał tyle z miejskiej kasy.

P.S. Takimi sprawami nie zajmuje się prokuratura, tylko RIO. I oby się nie doczepiła do waszego samorządu, bo hokej się wam prędko skończy.

Olo 
Super User !

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 18:27   

a jak to wszystko ma sie do jakosci sedziowania, to naprawde nie wiem :) :P

MT 
Moderator

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 18:28   

To co, wywalać? :D Już jeden temat poleciał ;)

FC ARSENAL 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 20:32   

MT napisał/a:
Nie rozumiem natomiast, dlaczego Kamyk wypiera się, że miasto daje sporą cześć budżetu Unii. Przecież wszyscy wiedzą, że zawodnicy tego klubu dostawali w zeszłym sezonie stypendia z pieniędzy miasta. Nawet, gdyby to było po 500 zł na łebka (miesięcznie, przez 9 miesięcy lipiec-marzec) to przy 20 zawodnikach daje to niebagatelną kwotę 90 000 złotych w sezonie.

Do tego dochodzi lód - nie sądzę, żeby Unia płaciła po 1000 zł za godzinę użytkowania lodowiska i zaplecza (cena ze strony MOSiR Oświęcim). Szybko skończyła by się jej kasa...

To mało Unia dostawała, jak na pierwszoligowy klub? Jasne, że nie, nawet jak na ekstraklasę. Ja bym tam chciał, żeby GKS dostał tyle z miejskiej kasy.

P.S. Takimi sprawami nie zajmuje się prokuratura, tylko RIO. I oby się nie doczepiła do waszego samorządu, bo hokej się

EMCIK tutaj masz firme co dawała jak to mówisz tą lwią część

http://www.aksam.pl/#/home

Smacznego :P :D

A mógłbym ci jeszcze kilka nazw firm napisać co dawały tą tzw. krecią część :P

Poza tym uwierz mi że w Oświęcimiu jest między kim dzielić tą kase z miasta (pływacy,piłkarze,łyzwiaże czy choćby tenisisci stołowi a i teraz koszykowka nieżle se radzi)
więc uwierz że dzieląc tą kwote miedzy wszystkich zostaną grosze choć i te się bardzo przydadzą.
Ostatnio zmieniony przez FC ARSENAL 27 Kwiecień 2009, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu