FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shery
28 Wrzesień 2014, 15:33
Zmiana przepisów
Autor Wiadomość
kofa 
Moderator

Wysłany: 1 Lipiec 2009, 21:37   Zmiana przepisów

Cytat:
W skrócie zmianie uległy 3 przepisy:
· Drużynie powodując uwolnienie, nie zezwala się na wymianę linii graczy bezpośrednio przed przeprowadzeniem wznowienia (następującego bezpośrednio po zdarzeniu uwolnienia) w jej własnej strefie obrony;
· Eliminuje się „wyobrażalne linie” łączące punkty wznowień wzdłuż band, w ten sposób, że wszystkie wznowienia gry będą przeprowadzane na dziewięciu (9) wyznaczonych do tego celu punktach wznowień gry, na lodzie;
· W przypadku gdy na drużynę atakującą (w strefie ataku), nałożono kare, po tym zdarzeniu bezpośrednie wznowienie gry będzie miało miejsce w strefie obronnej tejże drużyny.

Kłótnie kluby<->centrala przysłoniły bardzo znaczące zmiany przepisów.

JeLoN 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 2 Lipiec 2009, 13:39   

Jak dla mnie ta pierwsza zmiana jest bez sensu... po to się wybija na uwolnienie żeby właśnie przeprowadzić zmiane :|

MT 
Moderator

Wysłany: 2 Lipiec 2009, 14:17   

...a tak trzeba będzie przeprowadzić "lotną" zmianę. Dzięki temu będzie mniej przestojów w meczu. To chyba dobrze, biorąc pod uwagę tempo gry w naszej lidze?

JeLoN 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 2 Lipiec 2009, 14:38   

Tempo się poprawi gdy będą krótkie intensywne zmiany...

Jess
Użytkownik na 0%

Wysłany: 2 Lipiec 2009, 16:14   

Nie wiem czy przesłoniły. Te zmiany zostały zatwierdzone przed kłótnią. Tak jak te które wejdą od 10/11.A co do wybicia na uwolnienie - widać jak to działa w NHL i jakie ma znaczenie (patrz finały zwłaszcza).Zdecydowanie pozytywna rzecz.

Pomijając odgwizdywanie uwolnień w momencie przekroczenia linii bramkowej, czego IIHF z wiadomych powodów pewnie jeszcze długo nie zmieni warto by było ściągnąć z NHL jeszcze restricted goalie area.

kofa 
Moderator

Wysłany: 2 Lipiec 2009, 20:49   

MT napisał/a:
...a tak trzeba będzie przeprowadzić "lotną" zmianę. Dzięki temu będzie mniej przestojów w meczu. To chyba dobrze, biorąc pod uwagę tempo gry w naszej lidze?

właśnie... tylko raczej ciężko zrobić zmianę jak masz przeciwnika w tercji :)

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 2 Lipiec 2009, 23:58   

Jess napisał/a:
A co do wybicia na uwolnienie - widać jak to działa w NHL i jakie ma znaczenie (patrz finały zwłaszcza).Zdecydowanie pozytywna rzecz.

Jess napisał/a:
Pomijając odgwizdywanie uwolnień w momencie przekroczenia linii bramkowej, czego IIHF z wiadomych powodów pewnie jeszcze długo nie zmieni warto by było ściągnąć z NHL jeszcze restricted goalie area.

Jak dla mnie trochę to wszystko pomieszałeś ze sobą. W NHL można i bardzo często się przeprowadza zmiany podczas wybicia na uwolnienie dlatego że uwolnienie jest dopiero po dotknięciu krążka przez "obrońce". Jest to jeden z podstawowych elementów taktyki. IIHF zmieniłby to bardzo szybko gdyby takie rozwiązania (na próbę na jeden sezon) wprowadzono w kilku silnych ligach np. Rosji, Szwecji, Czechach i Szwajcarii i zdałoby swój egzamin.

Wprowadzenie "ograniczonej strefy obrony" istnieje w najlepsze wśród wszystkich bramkarzy PLH, rzadko który ruszy na przedpole lub za bramkę po gumę. Sam jestem bardziej za opcją "podania przez dwie linie" wtedy nasi gracze zmuszeni byliby do walki w środku lodu i dużo lepszej jazdy na łyżwach. W PLH gra opiera się albo na podaniu na niebieską i "solówie" albo na wstrzeliwaniu do tercji i próbie (powtarzam próbie) założenia zamka lub rozegrania akcji.

Tak ja to widzę.

Zaba 
Moderator

Wysłany: 3 Lipiec 2009, 08:20   

devil napisał/a:
Wprowadzenie "ograniczonej strefy obrony" istnieje w najlepsze wśród wszystkich bramkarzy PLH, rzadko który ruszy na przedpole lub za bramkę po gumę.
Devil a mógłbyś wytłumaczyć o co Ci chodzi? ;) Co to jest strefa ograniczonej obrony? Czy wiesz o tym, że jak bramkarz ruszy się z pola bramkowego w kierunku krążka to uwolnienie jest automatycznie anulowane?
Co do zmiany przepisów... To ja słyszałem już o nich jakieś 3-4 miesiące temu, nie wiem czy wówczas to były jeszcze projekty czy już były zatwierdzone...

FC ARSENAL 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 3 Lipiec 2009, 12:06   

Mnie te zmiany akurat się podoobają szczególnie ta która mówi że zespól nie może zrobić zmniany jak wybija na uwolnienie.

IIHF wprowadził także zmiane w lodowiskach np. wydaje się głupota ale pleksi nad bandami nie mogą być łączone elementami metalowymi ze względu na bezpieczeństwo zawodników z tego co wiem w Oświęcimu takie łaczenia metalowe są. :P

MT 
Moderator

Wysłany: 3 Lipiec 2009, 12:47   

No, to wg Ingielewicza wasz obiekt nie spełnia wymogów IIHF i nie może być dopuszczony do użycia w PLH. :P

FC ARSENAL 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 3 Lipiec 2009, 15:23   

EMTE nie martw się wystarczy drobna kosmetyka. :D młotek, śrubokręt i juz nas dopuszczą jak krowy w Konopielce. :D

Ale przecież to pan Pawlik poparł plan rozgrywek zatwierdzony przez PZHL więc chyba zgadza się z Ingielewiczem.

MT 
Moderator

Wysłany: 3 Lipiec 2009, 15:35   

Cóż, nie tyle z Ingielewiczem co z Czerkawskim, bo to jego plan. Dziwne byłoby, gdyby się nie zgadzał... Równie dziwne byłoby, gdyby zmienił wcześniejsze zdanie na ten temat.

Dla nas łączenie lig jest bez znaczenia; raczej trafimy do grupy silniejszej; raczej nie zagramy z pierwszoligowcami, raczej w pierwszej rundzie play-off przeciwnik będzie nam obojętny... Mała ilość meczów - biorąc pod uwagę, że do drużyny wchodzi ładnych kilku juniorów - może być dla nas zaletą nowego systemu. Innym może ten system nie pasować. Cóż, nie wszyscy mają te same interesy ;)

FC ARSENAL 
Użytkownik na 90%

Wysłany: 3 Lipiec 2009, 15:43   

Z tego co dziś pisze na hokej net to kluby mówią jednym głosem i to jest najważniejsze.

W poniedziałek ma się wyjaśnić jak gramy w tym sezonie ale ku... wątpie w te zapowiedzi.

Jess
Użytkownik na 0%

Wysłany: 3 Lipiec 2009, 17:44   

devil napisał/a:

Jak dla mnie trochę to wszystko pomieszałeś ze sobą. W NHL można i bardzo często się przeprowadza zmiany podczas wybicia na uwolnienie dlatego że uwolnienie jest dopiero po dotknięciu krążka przez "obrońce". Jest to jeden z podstawowych elementów taktyki. IIHF zmieniłby to bardzo szybko gdyby takie rozwiązania (na próbę na jeden sezon) wprowadzono w kilku silnych ligach np. Rosji, Szwecji, Czechach i Szwajcarii i zdałoby swój egzamin.

Chodzi o to, że w NHL od dwóch lat nie można przeprowadzać zmiany po wybiciu.Jaki to ma efekt?Wystarczy spojrzeć na pierwsze z brzegu przykłady-mecz nr 1 finału-Bylsma po drugim z rzędu wybiciu Pens wziął czas, ale i tak stracili gola.W meczu nr 2 nie wziął... i też stracili;)

Ja nie skupiam się akurat tylko na PLH ale jeśli chodzi o to co napisałeś o stylu (albo raczej jego braku) gry w PLH to myślę,że ten przepis będzie problemem bo na oko jakieś 70% prób dłuższych podań w polskiej lidze kończy się uwolnieniem.

Co do uwolnień po dotknięciu krązka to przecież to kiedyś w hokeju międzynarodowym obowiązywało,ale zmiany wprowadzono po śmierci Ludka Cajki i to jest ten powód o którym wspominałem.

Zaba - restricted goalie area to trapez za bramką poza którym bramkarzowi nie wolno zagrywać krążka.Wstyd, że na hokejowym forum trzeba to tłumaczyć :wink:

Zaba 
Moderator

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 09:28   

Jess napisał/a:
Zaba - restricted goalie area to trapez za bramką poza którym bramkarzowi nie wolno zagrywać krążka.Wstyd, że na hokejowym forum trzeba to tłumaczyć :wink:

Bystrzaku przypomij mi, zawstydzonemu laikowi, czy ten przepis obowiązuje w PLH? Potem zobacz sobie o czym pisaliśmy z Devilem...

Cytat:
Mała ilość meczów ... może być dla nas zaletą nowego systemu.

Marcin wiekszej bzdury dawno nie słyszałem...

Odpowiedz do tematu