FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Shery
28 Wrzesień 2014, 15:33
Zmiana przepisów
Autor Wiadomość
MT 
Moderator

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 12:12   

Jess napisał/a:
...warto by było ściągnąć z NHL jeszcze restricted goalie area.

Zaba napisał/a:
Bystrzaku przypomij mi, zawstydzonemu laikowi, czy ten przepis obowiązuje w PLH?

Problemik ze zrozumieniem literek poukładanych w słowa?

Przetraw to na spokojnie, jak już dojdziesz do tego, o co chodziło Jess'owi, to później wyjaśnię co ja miałem na myśli. Zbyt wiele nowych informacji jednocześnie może być szkodliwe dla zdrowia...

Zaba 
Moderator

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 12:31   

No oczywiście wszystko sobie można wytłumaczyć... Moje pytanie dotyczyło wypowiedzi Devila i... polskich bramkarzy... ale... mądry zrozumie... inny będzie szukał na siłę aby dopasować do swojej teorii...

MT 
Moderator

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 12:55   

Cóż, prawda jest taka - rozmawia sobie Devil z Jess'em o wprowadzaniu nowych przepisów i ograniczonej strefie obrony. Dzień później w rozmowie pojawiasz się Ty, i prosisz żeby:

Cytat:
Devil a mógłbyś wytłumaczyć o co Ci chodzi? ;) Co to jest strefa ograniczonej obrony?

Jak widać, nie zrozumiałeś o czym chłopaki rozmawiają (choć wystarczy prześledzić kilka postów), nie wiedziałeś o czym mowa (sam się dopytywałeś). Wyjaśnił Ci to Jess.

Cytat:
Moje pytanie dotyczyło wypowiedzi Devila i... polskich bramkarzy...

Niemniej, jak widać dalej nie rozumiesz, że nie wtrąciłeś się do rozmowy o aktualnej grze polskich bramkarzy i o aktualnych zasadach PLH. Mowa była o ewentualnym wyprowadzaniu nowych przepisów. Ogarnij się, trochę...

Cytat:
Czy wiesz o tym, że jak bramkarz ruszy się z pola bramkowego w kierunku krążka to uwolnienie jest automatycznie anulowane?

Nie masz zielonego pojęcia o przepisach IIHF obowiązujących w PLH. Pokaż mi proszę w którym miejscu jest powiedziane, że jeśli bramkarz ruszy się w kierunku krążka, to nie ma uwolnienia? Jeśli się ruszy, ale nie dotknie krążka, to uwolnienie jak najbardziej jest. Dla ułatwienia, jeśli zadasz sobie trud zajrzenia do przepisów, to podam ci numer artykułu traktującego o uwolnieniu (460). W przepisie jest tak:

(Nie ma uwolnienia, gdy) w opinii sędziego liniowego, kiedy dowolny gracz drużyny przeciwnej, z wyjątkiem bramkarza, ma możliwość przejęcia bądź zagrania krążka.

Obecnie bramkarz może sobie wyjechać w kierunku toczącego się krążka, zaasekurować go (co się często dzieje) a i tak będzie uwolnienie.

Susel 
Moderator
Wodolej

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 14:18   

MT napisał/a:
Obecnie bramkarz może sobie wyjechać w kierunku toczącego się krążka, zaasekurować go (co się często dzieje) a i tak będzie uwolnienie.

nie będzie uwolnienia drogi Marcinie :P Jeżeli bramkarz wyjedzie z pola bramkowego w kierunku krążka NIE ODGWIZDUJE sie uwolnienia.

MT 
Moderator

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 15:56   

A, drogi Tomaszu, czy możesz mi podać na podstawie jakiego przepisu tak się dzieje? W materiałach będących do pobrania ze stron WS czy PZHL nie znalazłem nic takiego...

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 20:14   

O curwa ale kyrk.

Droga Żabo, przepraszam że tak póżno odpowiadam, znam ten przepis o bramkarzu i braku uwolnienia. Miałem na myśli sytuację kiedy w PLH wprowadzono by przepis że uwolnienie odgwizduje się dopiero po dotknięciu krążka. Odpowiedż o "strefie" wyjaśnił już Jess. Mam nadzieję że teraz już zrozumiałe.

Jess ten przepis o zakazie zmiany po uwolnieniu jest trochę martwy. W NHL wystrzeliwuje się krążek na uwolnienie a w między czasie dokonuje się zmiany zanim ktokolwiek dotknie krążka. W przypadku odgwizdania uwolnienia do wznowienia staje nowa "piątka".

MT, nieznajomośc przepisów nie zwalnia od odpowiedzialności :wink:

Zaba 
Moderator

Wysłany: 4 Lipiec 2009, 22:13   

Widzisz MT... opanowałeś łączenie literek w wyrazy... wyrazów w zdania... ale na co Ci ta umiejętność skoro nie rozumiesz tego co czytasz... Całą swoją wiedzę o hokeju (mam nadzieje że tylko o hokeju a nie o życiu) opierasz na tym co przeczytasz w internecie... Jak już czegoś nie doczytasz to... nie znasz... Dalszy komentarz wydaje mi się zbyteczny ;)

PS. Nie znam przepisów NHL ale wcale się tego nie wstydze ;)
PPS. Suplement do Przepisów Gry w Hokeja na Lodzie 2006 – 2010” oraz wytycznych IIHF dot. interpretacji przepisów gry oraz technik pomiaru sprzętu bramkarskiego
Art 460 podpunkt d.
Nie ma uwolnienia gdy:
...
6. Bramkarz opuszcza pole bramkowe bądź też, gdy przebywa poza polem bramkowym w sytuacji uwolnienia i porusza się w kierunku krążka.

Po raz kolejny udawadniasz, że nie znasz tego dokumentu... Kiedyś burzyłeś się ostro o kwestie wystrzeliwania krążka do boksu zawodników... Innym razem też czegoś nie doczytałeś... Nawrzucasz sobie do głowy jakieś durne przepisy NHL a potem nie masz w niej miejsca na nasze krajowe i ośmieszasz się po raz kolejny...

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 5 Lipiec 2009, 01:34   

W tych dyskusjach o zmianach przepisow nie zapomnijcie sie czasem troche ponaigrywac z siebie. Same przepisy sa kwestia trywialna. Istotne jest, zeby najwytrwalsi bywalcy tego forum mogli znalezc jakas szpare, aby wbic tego szpikulca.

Odpowiedz do tematu