FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
DEL
Autor Wiadomość
elektryk 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 11 Listopad 2004, 00:34   

lolek napisał/a:
V@ldi musisz się koniecznie zająć czarnowidztwem albo czarnoksięstwem.

A może tak: Sprowadzamy do kadry (nie do ligi) obcokrajowców. Wchodzimy do grypy A i osiągamy tam rezultaty powiedzmy przyzwoite. Wzrasta zainteresowanie mediów, bo nie wyobrażam sobie żeby nie było transmisji TV. Jak jest zainteresowanie i media to "niewiadomo skąd" pojawiają się reklamodawcy (przyszli sponsorzy). Jeżeli tak sytuacja utrzyma sie parę lat (bez automatycznego spadku do grupy B) to w hokeju pojawią się pieniądze, tak potrzebne do dalszego rozwoju. Jak będą już pieniądze to mogą się pojawić lespi zawodnicy. Lepsze widowisko > wyższy poziom rozgrywek > jeszcze większe zainteresowanie > jeszcze większa kasa. Kółko się zamyka i kręci w odpowiednim kierunku. Hokej na lodzie, w moim marsjańskim przekonaniu to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych. Zapotrzebowanie na nią ma ogromny potencjał. Jak byłeś mały i wchodziłeś na stojąco pod dywan, to na mecze hokeja w Toruniu przychodziło regularnie 7-8 tys. ludzi, a bilety których przeważnie brakowało trzeba było kupić trzy godziny wcześniej. Podobnie było w innych miastach.

Jeżeli te pieniądze (pozyskane przez dyscyplinę) wykorzystane zostaną rozsądnie, to starczy ich dla wszystkich. Jako porównanie proponuję Niemcy, które po fuksiarskim uratowaniu własnej d..y w Katowicach (1976), zainwestowały w ligę zawodową, olały skostniały narodowy związek hokeja i stworzyły to co dzisiaj nazyamy DEL.

Gwarantuję ci, że nie tylko ty posikałbyś się z wrażenia ogladając takie mecze. Ja też i oprócz nas wielu innych. To inna bajka.

A na polskich zawodników i polską młodzież przyjdzie czas. Można stworzyć wiele lig, turniejów, można jeździć po świecie i się uczyć. Można ściągną lepszych trenerów. Kluby zawodowe zawsze wezmą swojego zawodnika a nie obcokrajowca (przy równym poziomie) bo to jest tańsze i pewniejsze. Ma większe gwarancje. Bo to jest biznes a nie TKKF.

Biznes hokejowy przynosi w Europie miliony euro, to dlaczego nie może przynosić w Polsce.
Jak tego nie zrobią Polacy, to przyjadą panowie w garniturach, wykupią kluby w całości, łącznie z lodowiskami, potem je wyburzą (nieekonomiczne) zbudują nowe i rozbujają interes. A wiesz dlaczego?

Bo jest wielu facetów na świecie, którzy bardzo chcą wygarnąć taką kasę.

To czy ty jesteś patriotą, czy nie - oraz czy ja nim jestem (100% - tak), nie ma najmniejszego znaczenia. Ten "szoł" się powoli rozkręca i nie ma na to siły. Najwyżej zaczniesz chodzić do kina na filmy z polskimi aktorami.

Ja bardzo chciałbym zobaczyć w Toruniu taki mecz: POMERANIUM ARENA, 15.000 widzów, świetny poziom, ciepełko, kulturalne piwko, zapisy na wyjazdowy mecz, sklepiki, oprawa meczu, itd.

Ale nie wiem czy dożyję. Wiesz człowiek już niemłody, workoholik, fajki, stres - zawał to ja mogę mieś już nawet pojutrze.

Lolek fajnie by było, ale do tego są potrzebni ludzie w związku znający się na zarządzaniu i marketingu takiej firmy jaka jest PZHL. Jeżeli Ci panowie od 5 lat nie potrafią SAMI załatwić transmisji w TV to oczym możemy mówić. Dla nich najważniejsza jest wypłata oraz gdzie by się tu napić...najlepiej jeszcze na koszt ligowych klubów...

Najlepszy przykład sprzed pół roku, kiedy gralismy w Gdańsku MŚ pewna osoba przed mistrzostwami chciała ufundować każdemu hokeiści garnitury z orzełkiem i logiem PZHL i pan prezes hajduga nie wiedział jak się do tego zabrać (osoba ta nie chciała żadnych pieniędzy w zamian...) i wszystko poszło się paść...

Jeśli Ci ludzie będą dalej u władzy to zapomnijmy o jakiejkolwiek promocji hokeja w Polsce i poza jego granicami, nie mówiąc o transmisjach w TV...

lolek
[Usunięty]

Wysłany: 11 Listopad 2004, 10:10   

Zgadzam się z tobą "Mistrzu od prądu" w pełnej rozciągłości tematu. Sam dorzuciłbym jeszcze wiele innych przykładów. Jak mniemam inni forumowcy dodaliby jeszcze kilkaset. Trochę się przez tych parę lat działalności obecnego Zarządu PZHL nazbierało.

Cicho nam tu i ciepło na forum, piwko obok, ciasteczko. Trochę tak jedziemy z naszym hokejem jak w "matrixie". Tu jest inny hokej, w PZHL inny a na lodowiskach jeszcze inny. Ale to nie znaczy, żeby przestać wierzyć, trzeba działać i poprawiać ten cały cyrk. Chociaż przyznam się osobiście, że ostatnio sam straciłem zapał i ochotę. To jakby walka z wiatrakami.

Jeżeli stale rosnąca grupa ludzi "nowomyślących" zintegruje się, to można myśleć o poważnych rozwiązaniach. Tylko wszyscy musieliby działać w jednym kierunku. Jedni w strukturach PZHL (pomimo wszystko liczę na Wojasa i Skowrońskiego), inni w klubach, jeszcze inni w mediach, portalach i stronach internetowych, Klubach Kibica, itp.

Może wzorem polskiej TV (R.Korzeniowski) pomyśleć o Czerkawskim jako nowym sterniku polskiego hokeja na lodzie. Dodać mu sztab młodych wilków w krawatach, koniecznie panią Wytrykowską, objąć nadzorem Rady Prezesów (klubowych) i hajda.

Zmiany są konieczne w każdym aspekcie funkcjonowania hokeja. To jeszcze sportowe średniowiecze. Niektórzy działacze zastanawiają się nawet czy kwoty za sprzedaż zawodników są z vat-em czy bez (netto). A ja się pytam w jakiej polskiej klasyfikacji produktów i usług można znaleźć pozycję: "Handel żywym towarem". Nie ma tej dyscyplinie podstaw: prawnych, organizacyjnych, marketingowych i merytorycznych. Nie ma żadnej koncepcji długofalowej. Żyje się z dnia na dzień, od meczu do meczu.

Ale to nie znaczy, żeby się z tym godzić. Bo jak ja położę laskę, ty położysz i inni też położą, to z tego napewno nic nie wyjdzie. A następną wielką atrakcją sportową będzie za parę lat przyjazd zawodników z Chin i Meksyku.

V@LDI 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 11 Listopad 2004, 10:25   

elektryk napisał/a:

Własnie przypadkowo przejrzałem ten temat i przychylam sie do tezy Lolka. Otóż Valdi jak sam napisałeś tacy kanadyjczycy w PLH sprawiliby, że w drużynach wreszcie byłaby jakaś walka o grę w podstawowym składzie. Ci którzy by się nie załapali (oczywiście najlepsi) grają w I lidze i być może w niedługim czasie powstałyby dwie II ligii (północna i południowa).Zwróć uwagę, że większość drużyn grających w I lidze gra juniorami lub drużyny są strictye juniorskimi.Dzięki temu juniorzy stworzyliby mocną Centralną Lligę Juniorów, a najlepsi znich otrzymywaliby szanse gry w seniorach...wiem, wiem, że są to tylko marzenia...ale pomarzyć zawsze można.

Ja nadal jestem zdania, że potęgę rodzimego hokeja powinniśmy budować na własnym zapleczu, powoli i konsekwetnie realizując plan, który powinien być z góry określony. Paweł w Twojej książce, był zamieszczony sens wypowiedzi pewnego trenera rosyjskiego brzmiał mniej więcej tak "popwinniśmy czerpać to co najlepsze z hokeja kanadyjskiego, jednocześnie budując nowy styl gry" (niestety nie pamiętam dokładnie tego cytatu) - zgadzam się w pełnej rozciągłości.. niedobrze mi się robi jak widzę, "stranieri" w kadrze Polski, to ściąganie już wyrobionego stylu.. dla mnie bez sensu. W ten sposób nigdy nie będziemy potęgą w świecie hokejowym. W Rosji NIGDY nie było, Żadnego Kanadyjczyka, mało tego, reprezentację zawsze prowadził Rosjanin.....to chyba o czymś świadczy...

ale cóż, każdy ma swoje zdanie...wracając do pomysły z II Ligą.. teoria wygląda pięknie, lecz nie wierze, że znajdą się na to pieniądze....

Pozdrawiam......

Cola 
Super User !
u teściowej...

Wysłany: 11 Listopad 2004, 13:29   

Valdi ale zwróć uwagę jaki potencjał jest w Rosji (nie mówię,że my mamy mały,ale mniejszy)
Pozdrawiam...

V@LDI 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 11 Listopad 2004, 14:19   

Cola napisał/a:
Valdi ale zwróć uwagę jaki potencjał jest w Rosji (nie mówię,że my mamy mały,ale mniejszy)
Pozdrawiam...

ok skoro tak porównujesz to spójrz na Słowację, Czechy czy też Szwecję....

mykkamyk 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 11 Listopad 2004, 16:24   

Można też spojrzeć na taką Łotwę.Albo koszykarzy z przeogromnej Litwy...

elektryk 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 11 Listopad 2004, 17:13   

jest tylko jedno małe "ale"...dyscypliny w krajach o których piszecie sa sportem numer jeden...a hokej w Polsce raczej nim nie jest...

lolek
[Usunięty]

Wysłany: 11 Listopad 2004, 17:20   

My możemy porównywać się do Hiszpanii, Wlk.Brytanii i Holandii a nie tak jak sugeruje V@ldi do Rosji, Słowacji czy Szwecji. To są dwa różne światy, a porównanie nie dotyczy bynajmniej wielkości państw, tylko siły hokeja.

Na takiej Słowacji kolego V@ldi baza dla hokeja jest taka:

Počet klubov 72
Počet registrovaných hráčov 12 000
Počet trénerov 500
Počet rozhodcov 185
Počet umelých ľadových plôch 40
Zakrytých 32

Tłumaczyć chyba nie trzeba. Nie mówię nic w tym miejscu o poziomie szkolenia, bo to osobny rozdział. Podobnie jest w Czechach i w Szwecji. Podane wartości to liczby bezwzględne. Jak porównasz to w kontekście liczby ludności (Słowacja 5,4 mln; Polska 38,5 mln) to wychodzi na to, że możesz sobie pomnożyć wsztystkie dane x7 (ok); np. 490 klubów, 490 lodowisk, itd.

Co się tyczy Rosji, dane liczbowe z Polski możesz pomnożyć razy 100 (conajmniej). Znany ci zapewne Boris Barabanow opowiadał w jaki sposób przebiegało w Związku Radzieckim szkolenie hokeistów. Do szkółki jego klubu w Nowosybirsku, co roku przychodziło 100 chłopaków w wieku 6 lat. A klubów w tym mieście było chyba 5, a takich miast w kraju ok. 100.

Jak ty chcesz rozwijać szkolenie na tych naszych zdewastowanych 10 lodowiskach. Trzy-cztery w lepszym stanie nie zmieniają problemu. Ile godzin lodu zapewnisz zawodnikom, ile meczy w sezonie. Ile mamy szkół trenerskich z prawdziwego zdarzenia? Jak chcesz ściągnąć na trybuny pełno widzów, kiedy warunki w halach są porównywalne z tzw. "szkołami przetrwania". Jakież to atrakcje chcesz zaproponować w oparciu o takie argumenty.

Jest jednak nadzieja w tym narodzie. Niewiedzieć dlaczego potrafimy czasami wykrzesać resztki sił. Tak naprawdę to i tak nieźle nam to wychodzi (z takim potencjałem). Na przełomie lat 70-80-tych przyjechała do Polski olimpijska (akademicka) reprezentacja Kanady. Jej trener po kilku dniach w naszym kraju, wypowiedział się filozoficznie: Jak wy to robicie, że jesteście w grupie A. Przecież my mamy więcej lodowisk i zawodników tylko w samym Montrealu.

Tylko to jest nasz narodowy upór a nie solidne podstawy, a w dzisiejszych czasach coraz trudniej bazować tylko na ofiarności i oddaniu kilkuset ludzi. To nie są gwarancje sukcesu.

I pewnie o to chodziło "Coli", tylko chciał to wszytsko zmieścić w jednym zdaniu.

V@LDI 
Użytkownik na 30%

Wysłany: 11 Listopad 2004, 19:02   

lolek napisał/a:

Jak ty chcesz rozwijać szkolenie na tych naszych zdewastowanych 10 lodowiskach. Trzy-cztery w lepszym stanie nie zmieniają problemu. Ile godzin lodu zapewnisz zawodnikom, ile meczy w sezonie. Ile mamy szkół trenerskich z prawdziwego zdarzenia? Jak chcesz ściągnąć na trybuny pełno widzów, kiedy warunki w halach są porównywalne z tzw. "szkołami przetrwania". Jakież to atrakcje chcesz zaproponować w oparciu o takie argumenty.

No i właśnie o to chodzi.... przy okazji zaprzeczyłeś swoim argumentom....

Powiedz mi jakim cudem młodzież ma się ogrywać na tak małej liczbie obiektów, jeżeli dodatkow zajmą je "Stranieri" ? .....II ligę owszem można stworzyć, ale gdzie oni by grali ? ... to raz

a dwa....
O ile mi wiadomo w Rosji hokej nie jest sportem numer jeden...poza tym skoro jak twierdzicie możemy się porównywać do Hiszpani czy też Wlk. Brytani to paradoksalnie wychodzimy znacznie na plus....

mykkamyk 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 14 Listopad 2004, 18:30   

Cytat:
O ile mi wiadomo w Rosji hokej nie jest sportem numer jeden...

A co jest sportem numer jeden,pędzenie bimbru na czas czy szachy błyskawiczne? :P :P :wink:

elektryk 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 12 Styczeń 2005, 11:24   Reprezentant Polski w hokeju zdyskwalifikowany

Jacek Płachta, hokeista Hamburg Freezers i reprezentacji Polski został zdyskwalifikowany przez Niemiecką Ligę Hokeja (DHL) na cztery spotkania. Polak zapłaci dodatkowo 1200 euro kary - pisze jedna z niemieckich agencji.

Kara jest wynikiem zbyt twardej gry Płachty, która w efekcie doprowadziła do kontuzji zawodnika Nuernberg. Polak uderzył rywala w plecy, trzymając kij w obu rękach.

Za takie przewinienie grozi kara dyskwalifikacji od 4 do 16 spotkań.

Przemas 
Super User !
sympatyk-entuzjasta

Wysłany: 12 Styczeń 2005, 18:05   

mysle, ze kara jak najbardziej sluszna i adekwatna do przewinienia...

karl's 
Użytkownik na 20%

Wysłany: 12 Styczeń 2005, 18:42   

Szczerze powiem że nie znalem Płachty z tej strony 8)

Cola 
Super User !
u teściowej...

Wysłany: 12 Styczeń 2005, 20:10   

karl's napisał/a:
Szczerze powiem że nie znalem Płachty z tej strony 8)

Jego przeciwnik też 8)

Płachta polskim Bertuzim :)

devil 
Użytkownik na 40%

Wysłany: 13 Styczeń 2005, 00:52   

Moim skromnym zdaniem LOLEK ma rację. Patrzę przez pryzmat lockout'u w NHL i widzę jak wzmocniły się poszczególne ligi krajowe. Mam okazje oglądać lige czeską i rosyjską, a także turnieje drużyn europejskich i widze jak podnosi sie tam poziom hokeja. Może i to zły pomysł zatrudniania hokeistów z NHL ale młodzi patrzą uważnie na ich umiejętności i wyciągają odpowiednie wnioski. Starają sie im dorównać a to tylko pozytywnie wpływa na ich rozwój i rozwój całej ligi. Wystarczy tylko spojrzeć na ich osiągnięcia w lidze czy w turniejach europejskich. Taki HC Davos ze Szwajcarii niby żadna potęga a odniosła sukces w najbardziej prestiżowym z turniejów europejskich (Spengler Cup) i nie dzięki temu że grają tam Thorton i St Louis. Obaj ich najlepsi(szwajcarscy) bramkarze występowali po drugiej stronie barykady a jednak to nie oni zdobyli to cenne trofeum . Czy młodzi Szwedzi lub Finowie stracili miejsce w składach swoich drużyn po tym jak ich kluby zatrudniły "swoje" gwiazdy z NHL ? Nie. Czy wraz z powrotem Czerkawskiego do ligi szwedzkiej jakikolkwiek zawodnik stracił miejsce w składzie ? Nie. Czy w lidze czeskiej napływ rodzimej gwardii z NHL przyniósł jakikolwiek efekt ujemny? Nie. Najskuteczniejsi są zawodnicy którzy od lat grają w tych ligach i ich największym marzeniem jest dostać się do NHL. Powrót gwiazd wyzwala w nich tylko i wyłącznie sportową złość i chęć pokazania. Myślę że w tym kierunku powinien zmierzać polski hokej. Chciałbym zaznaczyć że nie jestem zwolennikiem kanadyjsko-amerykańsko-niemieckiej reprezentacji Polski. To nie ma żadnego sensu. W reprezentacji kraju powinni grać tylko najlepsi a nie nazwiska. Hokej w naszym pięknym kraju traktuję się marginesowo a to tylko dlatego źe reprezentacja nie odnosi sukcesów na arenie międzynarodowej. Miejmy nadzieję że to się zmieni po turnieju w Rydze i Polscy hokeiści zapewnią sobie zasłużony awans na Olimpiadę w Turynie. Może to jest nasza niepowtzrzalna szansa na odbudowę "polskiego hokeja" . Ta dyscyplina nigdy nie była u nas numer 1 i nigdy nie będzie ale może idąc śladem siatkarzy czy żużlowców zdobędzie miano sportu numer 2, bo "kopanej" nie ma szans wykopać z pierwszego miejsca podium.

Odpowiedz do tematu