FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia rozgrywek ligowych
Autor Wiadomość
SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 12 Listopad 2016, 02:22   

historyk hokeja napisał/a:
Szkoda, że nie ma kompletu informacji. Jest jakaś szansa na uruchomienie tego? Jeżeli tak, to w jakim okresie czasu?

No, przeca robie. Wiem, ze Wy chcecie na wczoraj i chyba nawet obiecalem, ze wstanie na ten sezon. Nie tyle, ze lamie obietnice, ale po prostu tez mam porazki, ktore traktuje jako lekcje. Mlodym ciezko zrozumiec, co mowie, ale Ty mnie doskonale rozumiesz. Bedzie!

[ Dodano: 11 Listopad 2016, 20:39 ]
Marecki384 napisał/a:
Może powstanie coś na wzór 90 minut.pl - 3x20 :]
Pilke nozna tez chce wspierac i nawet juz robilem na swoim silniku. Wazne jednak, zeby rozumiec sile 90minut.pl. Oni nie maja technicznego rozwiazania, ale maja ludzi. Technologia, tak naprawde to jest nic w porownaniu ze zdobywaniem ludzi do pracy. Dlatego 90minut, czy Wikipedia sa liderami w swoich zakresach dzialania. Sa rozne komercyjne serwisy, ale zaden nie ma szans z Wikipedia. Wybory w USA pokazaly, ze komercja przegrywa z normalna ludzka checia do bycia czescia czegos pozytywnego. Nasz serwis zawiesilismy wlasnie dlatego, ze nie wyrabialismy sami i jesli to ma sie wskrzesic i juz nie pasc, to musimy znalezc chetnych do tworzenia.

historyk hokeja 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 16 Listopad 2016, 12:42   

Taka ciekawostka z historii. Jak wiemy, kiedyś rywalizowało o ligowe punkty mnóstwo klubów, na różnych szczeblach ligowej drabiny. Istniało szereg III lig (nazywanych różnie: ligą wojewódzką, ligą okręgową, III ligą) i działo się w nich sporo dziwnych z dzisiejszego punku widzenia rzeczy. Taki mały przykład. W dniu 02.01.1961 roku doszło do lokalnych derbów w III lidze krakowskiej. Spotkały się Cracovia II Kraków z AZS-em Kraków. Wynik 12:0, ale po ….. I tercji. II zakończyła się ponownym tuzinem bramek, zdobytych przez gospodarzy. Kiedy kibice pasów zastanawiali się, czy w III odsłonie ujrzą ponownie tuzin goli, ich hokeiści ich „zawiedli” i zaaplikowali rywalom z AZS nie 12, lecz 16 bramek! Ostatecznie spotkanie po pasjonującej walce, skończyło się rezultatem 40:0! Mimo chłodu, chyba nikt nie narzekał, bo czy często zdarza się nawet w hokeju oglądać bramkę średnio co 1,5 minuty?

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 16 Listopad 2016, 19:34   

Kurcze ja naprawdę żałuje że choć 50 klubów hokejowych nie grało w latach 90

historyk hokeja 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 16 Listopad 2016, 21:20   

Marecki384 napisał/a:
Kurcze ja naprawdę żałuje że choć 50 klubów hokejowych nie grało w latach 90
No to do Twojej wiadomości, bo to interesuje Ciebie:
- w sezonie 1960/61 w III lidze (liga wojewódzka) Kraków grało 9 klubów, a wśród nich AZS Zakopane

- w sezonie 1971/72 w turnieju juniorów młodszych rozegranym w Gdańsku, udział wziął klub Victoria Pruszcz Gdański
Viktoria szkoliła chyba tylko juniorów, ale mogę się mylić.

Te dwa klubu można dopisać do wcześniejszej listy.

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 16 Listopad 2016, 22:06   

Historyku czas odświeżyć listę czyli napisać od nowa
W Zakopanem chyba kiedys grały Tatry ale mogę się mylić.
Lubię takie hokejowe michałki
Jakbym mógł cofnąc czas do sezonu 1990 /91 to wyglądałby on tak
1 liga 12 drużyn
2 liga 12 (2 ligę wygrywa Legia Warszawa 2 miejsce Zofiówka Jastrzębie )
3 liga Północ 7 drużyn ( 2 drużyny rezerw Towimoru i Polonii Bydgoszcz )
Centrum 9 drużyn (w tym 2 drużyny rezerw ŁKS i Legii )
Południe 8 drużyn (w tym 2 drużyny rezerw Podhala i Cracovii )
Śląsk 10 drużyn (w tym 3 drużyny rezerw Górnika 1920 ,Polonii Bytom i Naprzodu Janów
Czyli razem grałoby (bez rezerw oczywiście ) 49 drużyn czyli 49 lodowisk
Końcowa tabela 1 ligi
1.Polonia Bytom
2.Unia Oświęcim
3Podhale Nowy Targ
4. Naprzód Janów
5. Towimor Toruń
6.Cracovia
7.GKS Tychy
8.Górnik 1920 Katowice
9.Zagłębie Sosnowiec
10.ŁKS Łódź
11.WTH Wrocław
12.Stilon Gorzów Wlkp
2liga
1.Legia Warszawa
2.Zofówka Jastrzębie
3.POlonia Bydgoszcz
4.Stal Sanok
5.KTH Krynica
6.Znicz Pruszków
7.Stoczniowiec Gdańsk
8.Boruta Zgierz
9.Pogoń Siedlce
10.PTH Poznań
11.KH Dębica
12.Lechia 06 Mysłowice

I jak się podoba ??

stasiu 
Moderator

Wysłany: 17 Listopad 2016, 18:40   

w Mysłowicach drużyna hokejowa ?? jakoś nie wydaje mi się, chodziłem na hokej z przerwami od 1978 roku , ale niektórych drużyn nie widziałem na oczy na Jantorze .

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 17 Listopad 2016, 22:51   

Na wikipedii jest jako nieistniejąca drużyna hokejowa
A tutaj masz inną listę nieistniejących klubów http://www.hokej.laziska.pl/historia/kluby.htm

historyk hokeja 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 18 Listopad 2016, 19:41   

stasiu napisał/a:
w Mysłowicach drużyna hokejowa ?? jakoś nie wydaje mi się, chodziłem na hokej z przerwami od 1978 roku , ale niektórych drużyn nie widziałem na oczy na Jantorze .
Mysłowice były swego czasu prężnym ośrodkiem hokejowym. Istniały dwa kluby:
Górnik 09 Mysłowice
Lechia 06 Mysłowice
Górnik grał w I lidze w sezonie 1960/61. Jednak to Lechia dłużej w sensie lat, utrzymywała się na lodzie. Grała parę sezonów w II lidze. Teraz zostały tylko wspomnienia …..

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 18 Listopad 2016, 22:46   

Jedno mnie nurtuje czy za PRL odradzały się sekcje hokejowe w klubach czy dawano sobie siana ?

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 19 Listopad 2016, 04:09   

Akurat za czasow PRL (60te lata) hokej stal sie tym, czym jest dzis. Tak wiec PRL nadrabiala, jak mogla, ale ten sport nie 'chycil' w Polsce. Trudno porownywac te kluby z III ligi, do nawet tych biedujacych dzisiejszych. Wtedy wystarczylo powiedziec 'mamy lod w styczniu i lyzwy' i sie mialo klub.

Tak sobie zaczynam myslec, ze moze niepotrzebnie sprowadzam nas na ziemie. Moze Ewangelia wg, powiedzmy, Sw Historyka jest lepszym wyjsciem... W koncu cel uswieca srodki. Ja, co mowie, to w dobrej wierze, bo praca u podstaw jest dla mnie prawidlowym podejsciem. No, ale nie praca, lecz wiara gory przenosi... Nad tym ubolewa kazdy informatyk.

historyk hokeja 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 20 Listopad 2016, 16:14   

Pełna zgoda. Co z tego, ze w minionej epoce istniało tak wiele klubów, które potem jeden po drugim znikały jak moje pieniądze w portfelu dzisiaj :]
Hokej był sportem niszowym i zamiast się rozwijać i iść do przodu, stał cały czas w miejscu. Nie było odpowiedniego klimatu. Jedynie słuszna władza, stawiała na piłkę nożną, na boks, na lekkoatletykę i kilka innych dyscyplin, a hokej był, bo był. Nie budowano lodowisk, nie dostarczano za żelazną kurtynę odpowiedniego sprzętu. Między innymi dzisiaj many dla tego tyle klubów, ile mamy. Pewnych ośrodków z dużymi tradycjami, jednak trudno nie żałować. Nawet ostatni przykład z teraźniejszości, jak rozwalono hokej w Sanoku. Trudno nawet to komentować. Epoki się zmieniły, systemy nad Wisłą się zmieniły, a hokej? Wciąż plącze się gdzieś na peryferiach krajowego sportu.

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 20 Listopad 2016, 18:10   

Kurcze jakbym mógł cofnąc czas i zmienić parę spraw to bym to zrobił.
Jakbym miał pierścień Arabeli
PRL PRLem ale zrobiłbym tak:
Gomułka nie zostaje 1 sekretarzem KC tylko ktoś inny pokroju Gierka (Ale nie zadłuża Polski ) i jest otwarty na świat
Jest fanem sportu władza inwestuje w piłkę nozną boks lekką atletykę hokej na lodzie piłke wodną
Kilka klubów w tym Polonia Warszawa ma odpuszczone i może grać w 1 lidze
Łagodnieje cenzura
Po 10 latach odchodzi ale bez cyrków Gomułki ( Wydarzenia na Wybrzeżu ,Marzec 68 )
Po nim ktoś inny kto rozbuduje Polskę ale jej nie zadłuzy jak Gierek
Jesli chodzi o hokej to mamy 115 hal lodowych
Reprezentacja gra w elicie a nasi hokeiści grają w NHL
Rok 1989 daje wolnośc całej Europie Wschodniej
Lata 90 to nowe telewizje ogólnopolskie
31.07.1992 NTP +
05.12.1992 Polsat
05.03.1993 TVN
Oraz ponadregionalne
21.01.1991 TV6
Gdzieś w 1994 zaczeła by nadawać Telewizja Niepokalanów
Wiem jestem niepoprawnym marzycielem
Ale na prawdę chciałbym cofnąc czas i coś zmienic

historyk hokeja 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 22 Listopad 2016, 11:44   

Reprezentacja Polski na Igrzyska Olimpijskie w Cortina d’Ampezzo (1956 rok).

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 22 Listopad 2016, 17:15   

Niewiele widać <szok>

historyk hokeja 
Użytkownik na 10%

Wysłany: 23 Listopad 2016, 21:23   

Marecki384 napisał/a:
Niewiele widać <szok>
Źle wyszło
Może tym razem będzie lepiej

Brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów. Sezon 1955/56 – Sparta Złotów.

Stoją od lewej: Szulc I Fridolin, Szulc II Lothar, Sobieraj, Marczykowski Jerzy, Selfert Bernard, Bagniewski, Wruck
Klęczą: Cieślik Leon, Gmys N
Na zdjęciu brakuje najlepszego w zespole Haralda Kadowa (nie mylić z bratem Wernerem), Zbigniewa Chackiewicza oraz trenera Brunona Radowskiego.

Odpowiedz do tematu