FORUMHOKEJOWE.PL Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Ogłoszenie 
Reaktywujemy najstarsze, a zarazem największe forum hokejowe w Polsce! Jesteśmy z Wami już blisko 15 lat! Zapraszamy.

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2016/2017
Autor Wiadomość
Jaroz86 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 16 Sierpień 2016, 16:09   Sezon 2016/2017

Witajcie!

Nowy sezon tuż, tuż... Myślę, że to dobre miejsce na luźne przemyślenia i poszerzanie informacji.

Na początek ja poruszę mało popularną informację. A mianowicie w strojach jakich firm grają nasze kluby hokejowe?

Tak na szybko udało mi się ustalić, że:
1) MKS ComArch Cracovia - firma WARRIOR
2) GKS Tychy - firma HUMMEL

a jak reszta?

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 17 Sierpień 2016, 17:08   

Cracovia gra w hamerykańskich a Gieksa w duńskich
Jakby w polskich nie można było- 4F np

Jaroz86 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 19 Sierpień 2016, 20:12   

GKS w duńskich? tzn. jakich?

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 19 Sierpień 2016, 22:26   

Hummel to jest duńska firma produkująca ciuchy sportowe
Tłumaczenie po polsku to Pszczoła

Jaroz86 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 20 Sierpień 2016, 23:59   

Marecki384 napisał/a:
Hummel to jest duńska firma produkująca ciuchy sportowe
Tłumaczenie po polsku to Pszczoła

Cholera nie załapałem. Myślałem, że piszesz GIEKSA tzn. masz na myśli GKS Katowice, a nie GKS Tychy.

Swoją drogą znasz dostawców sprzętu w innych klubach?

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 21 Sierpień 2016, 14:00   

Nie znam niestety
Polski hokej to solidny zaścianek bida z nędzą przez kraj pędzą

Jaroz86 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 22 Sierpień 2016, 21:14   

Może uda się to ustalić jak zacznie się liga. Swoją drogą może być bardzo ciekawie w tym sezonie. Kluby się powzmacniały. Tylko wielka szkoda, że Sanok nie będzie grał... smutno bez nich. No i liczę na reaktywację mojej Legii!

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 27 Sierpień 2016, 19:30   

Też jestem kibicem Legii :) Ale na hokeju nigdy nie byłem tylko na piłce

Hopper85 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 31 Sierpień 2016, 15:57   

PHL bez Naprzodu Janów i Zagłębia Sosnowiec
To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili. Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec nie otrzymały licencji na grę w Polskiej Hokej Lidze. Taką decyzję podjęła Komisja Odwoławcza PZHL.

Oznacza to, że w sezonie 2016/2017 na ekstraligowych taflach zobaczymy 11 zespołów: Comarch Cracovię, GKS Tychy, TatrySki Podhale Nowy Targ, Polonię Bytom, Orlika Opole, JKH GKS Jastrzębie, Unię Oświęcim, Nestę Mires Toruń, MH Automatykę Stoczniowca Gdańsk, KH GKS Katowice i SMS Sosnowiec. W każdej kolejce jedna z tych drużyn będzie pauzować. Liga rusza 11 września.

Wkrótce zostanie podjęta decyzja, czy - wzorem ostatnich lat - nastąpi podział na grupę silniejszą i słabszą. Sezon ma ruszyć 11 września.

Czekamy na oficjalny komunikat od Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 2 Wrzesień 2016, 08:34   

Polski hokej to biedak

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 13 Wrzesień 2016, 05:50   

W przypadku Sanoka akurat nie bieda. Chcialo by sie rzec: oby w nastepnym sezonie powstala I liga i Sanok musialby sie bic o awans. Bo czasem trzeba chyba niezle dostac po dupie, zeby zaczac uzywac rozumu.

Tyle, ze w naszym przypadku juz tak bylo. Byly takie spotkania ze Stocznia o utrzymanie, ze do Gdanska nie chcialo sie nam jechac, a u siebie moc skladu nie wyszla na tafle. Jakze ciezko bylo sie z tego pozbierac. Udalo sie. I to tak, ze zgarnelismy dwa puchary i dwa tytuly MP. Ale rozumu to nie nauczylo.

Znowu sie syf robi. Najpierw Konopka pajacuje, Fryczer kaze grac bez bramkarza i caly sezon w ^%#%&... Teraz cyrki z protokolami, partyzantka ze skladem na Play Offs... W koncu rozpuscili chlopakow po Polsce...

Tak zle, zeby Sanok nie mial zespolu, to chyba nie bylo... W czasie przemian gospodarczych padal Autosan i Stal rozwiazala sekcje. Ale zaraz powstal STS. Ja akurat wyjechalem w 1989, a ze internetu jeszcze nie bylo, to nie kojarze w tej chwili, czy mielismy wtedy przerwe, czy nie.

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 13 Wrzesień 2016, 10:21   

Hokej w Sanoku nie miał przerwy
Były plany rozwiązania sekcji ale zrezygnowano z tego
Gdzieś czytałem
Kurcze ciekawe jakby wyglądał polski hokej gdyby Polska była w pełni niepodległa od 1945

Hopper85 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 13 Wrzesień 2016, 12:24   

Rok przerwe to tez lipa ale ogolnie to tam jeszcze pikus. Bo co byscie powiedzieli jakby wasz klub calkowicie opuscil a lodowisko zostalo by zburzone tak jak to w wielu polskich miast miejsce mialo? Sam wklejacie tu tabeli z iles tam lat temu i wiecie w ilu wtedy polskich miast grano w hokeja. A w ilu dzisiaj? Nie wiem moze w 20-25? Czy nawet jeszcze mniej? Normalnie wstyd i kompromitacja jak na tak wielkiego kraju z takimi warunkami (liczba mieszkancow, warunki pogodowe w kraju w ktorym jeszcze prawdziwa zima istnieje, itd. ) ...

Marecki384 
Użytkownik na 0%

Wysłany: 13 Wrzesień 2016, 21:26   

Krótko mówiąc to sporty zimowe były od zawsze traktowane po macoszemu
Żeby w 40 milionowym kraju nie było krytego toru do łyżwiarstwa szybkiego ?!!
No skandal po prostu
Na Białorusi jest a w Polsce nie ma !! !
O torach bobslejowych i saneczkowych nie wspomnę
Nasi muszą boba pożyczać!! Wstyd
Ruscy na swoje potrzeby kupili fabrykę bobslejów w Niemczech :)
Dzięki Małyszomanii mamy świetne skocznie narciarskie i coraz lepszych zawodników (Kamil Stoch np)
Klemens Murańka to takie sreberko ale on trochę zaniedbał swój wzrok
Jego lekarz powiedział że on przy takim schorzeniu to bałby się chodzić po ulicy a Klimek skakał !!
Wiem że w skokach w Polsce jest cykl Grand Prix dla juniorów ale dla seniorów przydałoby się też taki cykl turniejów jaki ma Japonia
Podsumowując Polskę stać na 150 -200 hal lodowych
15-20 krytych torów do łyżwiarstwa szybkiego
Tak z 15 torów bobslejowo/saneczkowych
Ech zawsze gdybam żeby Polska była w pełni niepodległa od 1945
Myślę że mam w tym gdybaniu sporo racji

SuperJ 
Moderator
Sciemniacz

Wysłany: 14 Wrzesień 2016, 02:07   

Marecki384 napisał/a:
Kurcze ciekawe jakby wyglądał polski hokej gdyby Polska była w pełni niepodległa od 1945

Marecki384 napisał/a:
Krótko mówiąc to sporty zimowe były od zawsze traktowane po macoszemu
Żeby w 40 milionowym kraju nie było krytego toru do łyżwiarstwa szybkiego ?!!
No skandal po prostu
Na Białorusi jest a w Polsce nie ma !! !

Marecki384 napisał/a:
Ruscy na swoje potrzeby kupili fabrykę bobslejów w Niemczech :)

To chcesz w koncu wolnej Polski, czy nie? :)

Marecki384 napisał/a:
Podsumowując Polskę stać na 150 -200 hal lodowych
15-20 krytych torów do łyżwiarstwa szybkiego
Tak z 15 torów bobslejowo/saneczkowych

Stac, ale dla kogo to budowac? Wybierz sie do Sanoka, wypozycz panczeny i daj znac, jak Ci sie podobalo. Albo zaufaj mi: srednia przyjemnosc. :) Tez bym chcial widziec hale lodowe, ale lyzwiarze figurowi na ich utrzymanie nie zarobia, a kibicow hokeja w Polsce mamy jakies 50 tys. Tak wiec, jesli chcesz zobaczyc ponad sto hal w Polsce, to moze rozwaz maly kompromis w kwestii wolnosci i glosuj za aneksja Polski przez Bialorus. ;)

Jeszcze raz apeluje, zeby nie przesadzac z tym wstydem za brak popularnosci hokeja. Moze za brak lodowisk jakis tam wstyd sie nalezy, bo to kwestia kultury fizycznej. Jednak sam sport jest juz zalezny od samych ludzi. Stany sie nie wstydza, ze nie maja zuzla, czy pilki recznej. Tak samo my nie musimy sie wstydzic, ze Europa nie zajarala sie hokejem. Tu w zasadzie tylko Czesi sie zajarali, jeszcze jako Behemia. Ruscy byli juz zajarani bandy wiec tez specyficzny przypadek. Francja, Niemcy, W Brytania, Wlochy maja hokej tam gdzie my. Zeby to zmienic, trzeba syna zapisac na sekcje.

Odpowiedz do tematu